Olümpia

Putini kindel käsk: Venemaa sportlased peavad tuleva aasta olümpial võistlema igasuguste piiranguteta! (6)

Toimetas Jarmo Jagomägi, 1. aprill 2019, 10:01
Vladimir Putin.Foto: MAXIM SHEMETOV/AFP
Venemaa president Vladimir Putin on ametkondadele andnud kindla käsu: 2020. aasta Tokio suveolümpiaks peavad riigi sportlased olema igasugustest piirangutest priid. 

Aastaid tagasi lahvatanud riiklik dopinguskandaal on viimastelt suurvõistlustelt eemale jätnud mitmeid sportlasi. Lisaks pole venelased saanud võistelda oma lipu alt ning võitjatele ei mängita kodumaa hümni. Putini kinnitusel peavad piirangud tulevaks suveks kaduma. 

"Tuleb teha kõik, mis võimalik, et 2020. aasta Tokio mängudel koheldaks meid kõigi teistega võrdsena, piiranguteta," vahendab TASS Putini sõnu. President lisas: "Ärge andke mingisugust võimalust neile, kes kasutavad sporti kui poliitilist vahendit Venemaa huvide vastu."

Ta kinnitab, et kõik vajalikud protseduurid dopinguvastase võitluse kohta on rakendatud ning Venemaa teeb rahvusvaheliste organisatsioonidega koostööd. Varasemalt on antidopinguliit (WADA) andnud meie idanaabritele selge hoiatuse: kui midagi kahtlast toimub, jäävad nad mängudelt eemale. 

2018. aasta taliolümpialt jäeti Venemaa koondis välja, kuid 168 sportlast said võistelda neutraalse lipu all. Kuigi kaks atleeti jäi ka Pyeongchangis vahele, lõpetati paar päeva pärast suurvõistlust Venemaa olümpiakomitee keeld. Küll aga pole endiselt nõnda helde olnud rahvusvaheline kergejõustikuliit.

Tokio 2020. aasta suvemängud peetakse 24. juulist – 9. augustini.

6 KOMMENTAARI

u
Ukaas 1. aprill 2019, 22:10
Alates homsest on kõik steroide tarvitavad sportlased dopinguvabad! Piiranguteta! Kes vaidleb vastu, ei saa medalit. Tak vot.
e
elektritsaabtasuta blogspot com 1. aprill 2019, 14:01
Putin on Rothschild perekonna panganduse esindaja ja sestap on Venemaa okupeeritud nende pankadega. Samale perekonnale kuuluvad peaaegu terve maailma riikide pangad. Nii,et tuumapommi kasutamine vene sportlaste sildi all on varjukate.
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee