Maadlus

Noorte naismaadlejate kirev elu: sinise silmaga kooliskäik tekitab elevust (7)

Kaarel Täll, 3. aprill 2019, 22:05
TEEL TIPPU: Maaldejad Viktoria Vesso (vasakul) ja Marta Pajula tahavad augustis Tallinnas toimuval juunioride MMil tippvormis olla. Olümpiale loodetakse jõuda 2024. aastal. Foto: Robin Roots

„Õpetaja küsis, miks ma nii koleda alaga tegelen,“ meenutab noor maadleja Marta Pajula üht seika, mil ta koolis allkirju kogus, et saaks spordilaagrisse minna.

18aastane Marta Pajula ja tema 17aastane koondisekaaslane Viktoria Vesso läksid aastate eest vendade eeskujul maadlustrenni ning praeguseks on mõlema auhinnakapis kadettide Euroopa meistrivõistluste pronksmedalid. Noored kinnitavad, et naistemaadlus on tõusev trend ja üha rohkem tüdrukuid leiab tee trenni.

„Kui mina 7-8aastaselt maadlema hakkasin, käisid trennis üldjuhul poisid. Nüüd on ajad muutunud ja päris palju tüdrukuid käib maadlemas. Tullakse ja proovitakse, kas ala meeldib või mitte,“ kirjeldab Vesso. Kui tema omal ajal seitsmeaastaselt trenni läks, öeldi alguses, et ta on liiga noor. Nüüd olevat aga maadlustrennis ka kolmeaastased tüdrukud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28. detsember 2018, 10:03
„Counter-Strike'i“ viimane uuendus annab veteranidele medalid
20. mai 2018, 22:35
VÕIMAS! Eesti maadlejad tegid kadettide EMil ajalugu
1. aprill 2018, 20:50
MEDALISADU: Eesti maadlejad teenisid Euroopa suurimalt turniirilt ligi poolsada poodiumikohta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee