Janari Jõesaar Tenerife Iberostari särgis.Foto: Tenerife Iberostar
4. aprill 2019, 10:25

Eurosarja finaalturniirile pääsenud Jõesaar on lähedal liitumisele eksklusiivse klubiga

Korvpalli Meistrite liigas finaalturniirile jõudnud Janari Jõesaarest võib saada kolmas eestlane, kes on kroonitud mõne eurosarja meistriks.

Tänavu BC Kalev/Cramost Tenerife Iberostari siirdunud Jõesaare leivaisa alistas eile veerandfinaali kordukohtumises Jeruusalemma Hapoeli. Vastase nelja parema hulgas saab Tenerife teada täpselt nädala pärast, mil pannakse paika finaalturniiri mängukava. Lisaks Hispaania klubile jõudsid nõnda kaugele ka Bamberg, Antwerpeni Giants ja Bologna Virtus, finaalturniir mängitakse mai alguses.

Jõesaar ja Tenerife on Meistrite liiga tiitli võitmisest kahe kohtumise kaugusel. Peaks Kanaari saarte võistkond ihaldatud trofee pea kohale tõstma, saaks Jõesaarest kolmas eestlane, kelle kappi läheks eurosarja võitjamedal.

Esimese maarjamaalasena jõudis ihaldatud tähiseni Jaak Lipso. Nõukogu Liidu eest tiitlivõistlustelt mitmeid medaleid võitnud pallur triumfeeris Moskva CSKA ridades kaks korda Euroliiga eelkäijas, nii 1963. kui ka 69. aastal.

Mõlemal korral alistas CSKA finaalis Madridi Reali. 69. aasta otsustav lahing läks sealjuures kahele lisaajale ning just Lipso korvid viisid nii normaalaja kui ka esimese lisaaja lõpus kohtumise edasisse faasi.

Järgmist eurosarja triumfi pidi Eesti korvpall ootama 31 aastat, kui 2000. aastal krooniti Martin Müürsepp Ateena AEK särgis Saporta karika võitjaks. Neli aastat hiljem tõusis Müürsepp Kaasani Unicsiga Euroopa liiga esikohale.

2016. aastal oli finaalivõidule lähedal ka Kristjan Kangur. Toona Vareses pallinud kauaaegse Eesti koondise kapteni leivaisa jäi 62:66 alla Frankfurti Skylinersile. Sealjuures kaotas Varese viimase veerandaja 15:28.