Doping

Kohus jättis Seefeldi dopinguarsti jätkuvalt trellide taha (3)

Ohtuleht.ee, 4. aprill 2019, 18:26
Mark Schmidt (hägustamata näoga).Foto: Vida Press
Põhja suusaalade MMil Seefeldis lahvatanud dopinguskandaali keskmes olev arst Mark Schmidt lootis igakülgse koostöö eest uurimise ajaks vabadusse pääseda, kuid kohus ei soostunud mehe soovile vastu tulema. 

40aastane sakslane, kes oli väidetavalt rahvusvahelise dopinguvõrgustiku juht, on olnud Saksamaal eeluurimisvanglas 35 päeva. Peaprokurör Kai Gräber tunnistas täna hommikul Saksamaa meediale, et tohter saatis ametivõimudele avalduse, kus palus, et teda vabastataks. 

„Me ei soovi teda praegu rohkem üle kuulata. Peame teavet koguma ka muudel viisidel,“ oli Gärberi napp kommentaar sellel teemal. Õhtuks oli siiski selge, et arsti taotlust ei rahuldatud. 

Schmidti advokaad Andreas Kreys lubas selle aga edasi kaevata. "Kohe, kui oleme ametliku teate saanud, esitame kaebuse, kuna peame otsuse põhjendust väga nõrgaks," sõnas ta väljaandele Bild. 

Schmidt on varemgi dopinguga seotud olnud. Kümmekond aastat tagasi kuulus ta jalgrattatiimi Gerolsteineri taustajõudude hulka, 2008. aastal jäid Saksamaa võistkonnas keelatud ainetega vahele nii Bernard Kohl kui ka Stefan Schumacher. Tohtrit küll milleski ei süüdistatud, ent Seefeldis lahvatanud skandaali valguses on loogiline järeldada, et Schmidt oli Gerolsteineri dopinguafääriga tugevalt seotud.

Veebruari lõpus vahistas Austria politsei Seefeldis viis sportlast. Ametivõimude pihtide vahele jäid kodupubliku ees võistelnud Max Hauke ja Dominik Baldauf, eestlased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu ning Kasahstani staar Aleksei Poltaranin. Hiljem on dopingupattu tunnistanud Austria ratturid Stefan Denifl ja Georg Preidler, lisaks ka Algo Kärp.

Seefeldi skandaaliga on väidetavalt seotud ka Mati Alaver, kes oli meediasse imbunud info kohaselt Schmidti võrgustiku üks juhtfiguure. Tema koodnimeks oli Kindral.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee