Kaunase Žalgirise fännid.Foto: Martin Ahven
Euroliiga
4. aprill 2019, 23:54

ROHELINE IME! Kaunase Žalgiris alistas võõrsil Madridi Reali ja pääses Euroliigas veerandfinaali

Korvpalli Euroliigas said selgeks kõik veerandfinaali pääsejad. Suure vägiteoga sai hakkama Kaunase Žalgiris, kes alistas võõrsil 93:86 Madridi Reali. Kuues järjestikune võit andis neile põhiturniiril kaheksanda koha, veerandfinaalis minnakse vastamisi põhiturniiri võitja Istanbuli Fenerbahcega. Mullu tuli Žalgiris Euroliigas kolmandaks, poolfinaalis jäädi alla just Fenerbahcele.

Kuuenda koha kindlustas Ateena Panathinaikos, täna oldi kodus 87:67 üle Podgorica Buducnostist. Vitoria Baskonia tuli põhiturniiril seitsmendaks, Baskimaa klubi edasipääsu ei vääranud ka võõrsil Moskva CSKAlt saadud 78:82 kaotus.

Reedel peetavad mängud ei otsusta enam seega midagi. Viimase vooru eel edasipääsulootusi hellitanud Pireuse Olympiacos, Tel Avivi Maccabi ja Milano Olimpia peavad kohamänge kodust vaatama. Milano mängis enda šansid maha neljapäevase 95:101 kaotusega Istanbuli Anadolu Efesile, Olympiacos ja Maccabi peavad põhiturniiri viimase matši reedel.

***

Žalgiris võitis Reali vastu poolaja 46:37 ja kolmanda veerandi alguses suurendati edu 61:45 peale. Real suutis Walter Tavarese vedamisel järgi tulla ja neljandal veerandil mindi isegi korraks ette, aga viimastel minutitel oli Žalgiris kindlam.

Otsustavad korvid viskasid Brandon Davies ja Leo Westermann. Daviese arvele jäi lõpuks 27 punkti ja 10 lauapalli. Antanas Kavaliauskas lisas 10 ja Westermann 9 silma. Väljakult kõik 10 viset tabanud Tavares tõi Reali kasuks 22 punkti ja 7 lauapalli.

Žalgiris ja Real on 21. sajandil läinud Euroliigas vastamisi 20 korral, Žalgirise jaoks oli see alles teine võit.

Veerandfinaalide paarid (esimesed mängud peetakse 16. aprillil, finaalturniirile pääsemiseks on vaja kolme võitu):

Istanbuli Fenerbahce (1. asetus) - Kaunase Žalgiris (8)