Robert Lewandowski.Foto: AFP/Scanpix
6. aprill 2019, 21:34

Bayern on tagasi? Lewandowski tegi ajalugu ja Borussiale köeti korralik saun (1)

Saksamaa jalgpalli Bundesliga senise hooaja suurimas mängus alistas Müncheni Bayern kodus Dortmundi Borussia koguni 5:0. Võiduga tõusis Bayern tabelis esimesele kohale ja kukutas Borussia teiseks.

Võitja selgus juba esimese poolajaga. Vastavalt 10. ja 17. minutil tegid skoori endised Dortmundi mehed Mats Hummels ja Robert Lewandowski. Poola koondise liidrist Lewandowskist sai ühtlesi esimene mitte-sakslane, kes on Bundesligas jõudnud 200 väravani.

Kokkuvõttes on Lewandowski Bundesliga läbi aegade väravaküttide edetabelis viies, temast ettepoole jäävad vaid Gerd Müller (365 tabamust), Klaus Fischer (268), Jupp Heynckes (220) ja Manfred Burgsmüller (213).

41. minutil suurendas Bayerni eduseisu Javi Martinez, 43. minutil oli täpne Serge Gnabry ja 89. minutil lõi oma karjääri 201. Bundesliga värava Lewandowski.

Kuus vooru enne hooaja lõppu on Bayernil 64 ja Borussial 63 punkti. Kolmandal kohal olev RB Leipzig jääb Bayernist maha juba üheksa silmaga.