Mati Alaver ja Aleksei Poltaranin 2014. aastal. Foto: Stanislav Moškov
Ohtuleht.ee 7. aprill 2019 10:00
Advokaat Arjom Patsev on karjääri jooksul võitnud kümneid sporti puudutavaid kohtuprotsesse. Just tema abil on rahvusvaheline spordikohus ehk CAS õigeks mõistnud Venemaa ujujaid, suusatajaid, maadlejaid, bobisõitjaid jne.

Nüüd selgitas ta ajalehele Karavan, mis võib oodata murdmaasuusatajat Aleksei Poltaraninit. Kasahastani esisuusataja vahistati tänavu toimunud Seefeldi MMil ja väidetavalt tunnistas ta politseile veredopingu kasutamist. Hiljem on püütud väita, et tegelikult Poltarananin veredopingut ei kasutanud ja tegi ülestunnistuse vaid selleks, et vabadusse pääseda.

Patsevi arvates võis ta teha saatusliku vea, sest ülestunnistus ongi juba omamoodi kohtuotsus. „Tean tema olukorrast vaid meedia vahendusel. Aleksei vahistati ja ta tunnistas üles. Kui meedias liikuv info on korrektne, siis on see ka kohtuotsus, mis puudutab temale potentsiaalset määratavat võistluskeeldu,“ selgitas jurist.

Tema sõnul on väga suur tõenäosus, et Poltaranainile määratakse dopingureeglite rikkumise eest võistluskeeld. Mis puudutab aga Austrias toimuvat kriminaaluurimist, siis seal süüdi jäämiseks ei pruugi vaid ühest ülestunnistusest piisata.