Doping

Venemaa sportlaste ihujurist ei usu, et Poltaranin end puhtaks suudab pesta (2)

Ohtuleht.ee, 7. aprill 2019 10:00
Mati Alaver ja Aleksei Poltaranin 2014. aastal. Foto: Stanislav Moškov
Advokaat Arjom Patsev on karjääri jooksul võitnud kümneid sporti puudutavaid kohtuprotsesse. Just tema abil on rahvusvaheline spordikohus ehk CAS õigeks mõistnud Venemaa ujujaid, suusatajaid, maadlejaid, bobisõitjaid jne.

Nüüd selgitas ta ajalehele Karavan, mis võib oodata murdmaasuusatajat Aleksei Poltaraninit. Kasahastani esisuusataja vahistati tänavu toimunud Seefeldi MMil ja väidetavalt tunnistas ta politseile veredopingu kasutamist. Hiljem on püütud väita, et tegelikult Poltarananin veredopingut ei kasutanud ja tegi ülestunnistuse vaid selleks, et vabadusse pääseda.

Patsevi arvates võis ta teha saatusliku vea, sest ülestunnistus ongi juba omamoodi kohtuotsus. „Tean tema olukorrast vaid meedia vahendusel. Aleksei vahistati ja ta tunnistas üles. Kui meedias liikuv info on korrektne, siis on see ka kohtuotsus, mis puudutab temale potentsiaalset määratavat võistluskeeldu,“ selgitas jurist.

Tema sõnul on väga suur tõenäosus, et Poltaranainile määratakse dopingureeglite rikkumise eest võistluskeeld. Mis puudutab aga Austrias toimuvat kriminaaluurimist, siis seal süüdi jäämiseks ei pruugi vaid ühest ülestunnistusest piisata.

Samal teemal

04.04.2019
Kohus jättis Seefeldi dopinguarsti jätkuvalt trellide taha
26.03.2019
Norralased said kinnitust: meie oleme dopinguskandaalist puhtad
20.03.2019
UUED FAKTID: Seefeldis lahvatanud dopinguskandaaliga on seotud vähemalt 21 sportlast kaheksast riigist
14.03.2019
DOPINGUSKANDAAL | WADA: asjaga seotud sportlaste vereprofiilid pole normaalsed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee