Nõmme Kalju (roosa) hooaja algus kulgeb üle kivide ja kändude.Foto: Stanislav Moshkov
7. aprill 2019, 20:54

PÕNEV! Tippklubid sattusid Lõuna-Eestis raskustesse, Flora tagus Maardu mutta

Jalgpalli Eesti meistriliigas sõitis hooaega kehvalt alustanud tiitlikaistja Nõmme Kalju külla Viljandile. Pealinlased said kirja küll kolm võidupunkti, kuid need tulid väga raskelt.

Matš algas nõmmekate sõuga: 23. minutiks juhiti juba 3:0. Väravad kanti Igor Subbotini, Robert Kirsi ja Maximiliano Ugge nimele.

Seejärel pani Viljandi sisse järgmise käigu ja Janar Õunapi ning Rainer Peipsi tabamuste toel mindi poolajapausile juba 2:3 seisul. Teisel poolajal jagus pinget mõlema värava alla, kuid rohkem skoori ei tehtud.

Levadia madistas samal ajal Tartus Tammekaga ja sai kirja keerulise 2:1 võidu. Tallinlaste poolelt skoorisid Jevgeni Osipov ja Jevgeni Butnik, tartlaste värav läks Albert Prosa nimele.

Hooaja teise võidu teenis ka mullu liigas ellujäämislahingut pidanud FC Kuressaare. Saarlased alistasid koduväljakul 2:0 Tallinna Kalevi. Mängu avavärava lõi Tristan Toomas Teeväli enda võrku, teise virutas Sander Laht.

Vooru viimases mängus purustas Tallinna Flora koduväljakul Maardu Linnameeskonna 6:0. Neli väravat kirjutati Erik Sorga nimele, kahel tabamust lisas omalt poolt Herol Riiberg.