Tottenhami võiduvärava autor Heung-Min Son.Foto: Reuters/Scanpix
9. aprill 2019, 23:57

VIDEO | Tottenhami väravavaht hiilgas penaltitõrjega, Firmino hingab Ronaldole kuklasse

Teisipäeva õhtul toimunud Meistrite liiga veerandfinaalides haarasid algedu Tottenham Hotspur ja FC Liverpool.

Tottenham alistas Heung-Min Soni 78. minuti väravast 1:0 Manchester City. Seejuures oli City'l 13. minutil hiilgav võimalus võõrsilvärava kirja saadam kuid Hugo Lloris tõrjus Sergio Agüero penalti.

11 meetri karistuslöögi määras peakohtunik VARi abiga, kes andis märku, et Raheem Sterlingu löök tabas Danny Rose'i kätt.

• Hugo Lloris on aastal 2019 tõrjunud kõik kolm penaltit, mis talle erinevates sarjades on löödud. Meistrite liiga raames oli see prantslase karjääri teine tõrjutud 11 meetri karistuslöök (esimene oli aastal 2016 Radamel Falcao vastu).
  • Sergio Agüero jättis oma Meistrite liiga karjääri jooksul realiseerimata neljanda penalti.

Tipphetked:

Liverpool alistas samal ajal kodusel Anfieldil FC Porto tulemusega 2:0 (5. Naby Keita, 26. Roberto Firmino).

• Naby Keitast sai esimene Guineast pärit jalgpallur, kes on löönud värava Meistrite liiga play-off'is.
  • Roberto Firmino on oma karjääri senise 22 Meistrite liiga mänguga löönud 13 väravat. Aegade jooksul on väiksema matšide arvuga sama tähiseni jõudnud vaid kaks brasiillast – Adriano (20 mängu) ja Neymar (21).
  • Alates eelmise Meistrite liiga hooaja algusest on Firminost enamate väravatega olnud seotud vaid Cristiano Ronaldo. Portugallane on olnud osaline 24, Firmino 21 tabamuses (13 väravat, 8 väravasöötu).