Karl Juhkami, Tartu | Fotod: Aldo Luud, 10. aprill 2019, 20:50
Tartu Bigbank - Pärnu VK.Foto: Aldo Luud
Võrkpalli Eesti meistrivõistluste finaalseerias sai stardipakkudelt paremini minema Pärnu VK, kes oli võõral väljakul 3:1 (27:25, 19:25, 25:15, 25:20) üle Tartu Bigbankist.

Esimene geim

Pärnu loots Avo Keel otsustas algkoosseisus Taavet Leppiku kõrval teise nurgaründajana väljakule saata Atvars Ozolinsi. Põlvehädaga kimpus oleva Siim Ennemuisti asemel tegutses aga vanameister Tamar Nassar. Tartu treener Andrei Ojamets oma tavapärases algkoosseisus muudatusi ei teinud.

Kohe avavilest oli selge, et tegemist on võrdsete heitlusega. Suurim erinevus seisnes aga selles, et kui Tartul sai esimese seitsme rünnakuga käe valgeks juba viis mängijat, siis Pärnu rünnakud olid selgelt ehitatud üles nende pommitajate ehk Chizoba ning Ozolinsi peale, kes tõid avageimis Pärnu 27st punktist ka 17.

Avageimi punkt-punkti duellis oli Pärnu see, kes esimesena endale puhvri alla ehitas. Seisult 16:16 saadi Chizoba pallinguässade toel väikene edu, ent Tartu suutis 19:22 kaotusseisust välja tulla ning isegi 24:23 ette minna.

Seejärel oli õnnejumalanna aga suvepealinlaste poolel, kui Nassari ebaõnnestunud löök just tartlaste platsipoolele maha kukkus. Avageimile pani punkti Chizoba, kes lõpetas 27:25 geimi ässaga.

Teine geim

Võrdsete duell jätkus ka teise geimi alguses. Pärnu sidemängija jätkas Chizoba toitmist ning brasiillane õhku riputatud mammude punktiks löömist. Seda aga seisuni 3:3, mil Tartu lõpuks talle blokki ette hakkas saama.

Kaitses tegi neil suurepärast tööd ka Stefan Kaibald, kes nii mõnegi uskumatuna tundunud palli üles tõi. Neljapunktilise edu välja võidelnud Tartu hakkas seda hoidma ning purjetas turvaliselt (10:6, 13:9, 16:12, 20:16, 22:18) lõpuks 25:19 geimivõiduni.

Kolmas geim

Kolmanda geimi algus kujunes tarlaste jaoks õudusunenäoks. Skoor tablool liikus aeglaselt (0:3, 1:6 ja 3:9) ning peatreener Ojamets saatis pingilt väljakule Kevin Soo, Märt Tammearu ning Jan Heleniuse. Muret valmistas sealjuures ka vanameistrist libero Rait Rikbergi tegutsemine, kelle peale Pärnu ässasid serveeris. Muutust mängu aga ei tulnud ning Pärnu lihtsalt võttis geimi jõuga 25:15 endale.

Neljas geim

Neljandas geimis saatis Ojamets taas väljakule Pulga ja Kaibaldi, kes terve eelmise geimi pingil elu üle järele olid mõelnud. Esiti vähemalt Pulga pealt ka punkte tuli, kuid teisel pool võrku hullanud Chizobale jäi üle kuue aasta tänavu taas koondisekutse teeninud diagonaalründaja ikkagi alla.

Võrdset mängu jagus seisuni 6:7, pärast mida tegi Pärnu taas lühikese, ent efektiivse vahespurdi, ning oli neljaga (11:7) peal.

Kaotusseisus 13:21 leidsid tartlased Kaibaldi servide toel endas korraks teise hingamise ning jõudsid ka 19:22 peale, kuid ei enamat. Pärnul oli all korralik puhver ning nad võtsid lõpuks 25:20 geimi- ning 3:1 mänguvõidu.

Pärnu rünnakuvankrit vedas selgelt Chizoba, kes tõi üleplatsimehena 34 punkti (rünnak 58%, efektiivsus +26). Ozolins toetas teda 15 (58%) ning Leppik 11 (35%) punktiga. Tartu resultatiivseimad olid Pulk ja Samuel Walker mõlemad 11 punktiga. STATISTIKA

Nelja võiduni peetava seeria teine mäng leiab Pärnus aset laupäeval.