Rapla vs. Pärnu.Foto: SIIM SOLMAN
10. aprill 2019, 21:24

Eesti korvpalli meistrivõistluste veerandfinaalseeria avakohtumises alistas Pärnu Sadam võõrsil 83:60 Rapla Avis Utilitase.

Võõrustajad läksid mängule vastu ilma treeningul hüppeliigesele viga teinud liiderpallur Dominique Hawkinsita. Kohtumise alguses ei tundnud Rapla ameeriklasest, kelle hooaeg võib trauma tõttu läbi olla, puudust, sest matši alustati võimsa 18:4 spurdiga.

Teisel veerandil suutis Pärnu aga mängu tagasi tulla. Suvepealinlased kaotasid poolaja küll 29:32, ent järgmisel neljandikul suudeti ette minna ning enam tagasi ei vaadatudki. Pärnu mänguline ülekaal oli mäekõrgune.

15 punktiga oli võitjate resultatiivseim Mihkel Kirves. Sven Kaldre ja Brian Williams tõid Raplale 16 silma.

Veerandfinaalseeriad mängitakse kolme võiduni, selles paaris peetakse järgmine kohtumine pühapäeval suvepealinnas. Teises paaris juhib 1:0 Tartu Ülikool Tallinna Kalev/TLÜ vastu, seal pallitakse teine lahing laupäeval Eesti pealinnas.