Võrkpall

SUVEPEALINNA SALARELV? "Chizoba sai veidi päikest ning see sulatas ta üles" (3)

Karl Juhkami, Tartu , 10. aprill 2019, 21:47
Chizoba täna naljalt ei eksinud. Rünnakul lõi ta 52st tõstest ära 30. Foto: Aldo Luud
Eesti võrkpalli meistrivõistluse finaalseerias sai esimene punni pealt Pärnu VK, kes oli võõral väljakul 3:1  (27:25, 19:25, 25:15, 25:20) üle Tartu Bigbankist. 

Õiget mängu jagus sealjuures vaid kaheks geimiks. Pärast seda toimus tartlaste leeris müstiline ärakukkumine, mis jäi segasetuks ka peatreener Andrei Ojametsa jaoks. 

Samal teemal

„Esimese kahe geimiga jäin rahule, aga see, mis pärast teist geimi meeste peades juhtus, on suur küsimus. Kõik oleks pidanud ju positiivne olema, ent järsku jäädi lihtsalt seisma,“ sõnas ta.

Sealjuures kärises Bigbanki jaoks kohtade pealt, kust tavaliselt seda kunagi ei juhtu. Rünnakul jäi enda varjule alla nii Samuel Walker, Stefan Kaibald kui ka Hindrek Pulk. Eksimusi lasi sisse ka vanameister Rait Rikberg, kellele löödi viis ässa. "Väga ebatavaline number tema kohta," leidis ka Ojamets. 

"Pärnu tegi kaitses väga korraliku mängu ning meie ise olime rünnakul pehmed. Agressiivsusest oli puudu," võttis loots mängu oma vaatevinklist kokku. Kiitust sai ka teisel pool võrku hullanud Chizoba. "Lasime tal lustida, mees lõi 52 tõstest 30 ära."

Neljandas geimis suutsid kodusaalis pallinud tartlased küll korraks mängu elevust tuua, vähendades 13:21 kaotusseisu 19:22 peale, kuid enamaks neil jaksu polnud.

„Kahjuks polnud meil ka platsil ka mootori taaskäivitajat. Neljandas geimis küll korraks ärkasime, kuid selle peale tekkis mul ka vaid küsimus, et miks me enne niimoodi ei servinud," sõnas Ojamets õlgu kehitades. "Täna oli tegemist vaimse allajäämisega. Ei saa öelda, et me poleks tahtnud mängida, aga õigeks asjaks meil täna ei läinudki."

Pärnu loots Avo Keel jäi suures plaanis oma hoolealuste tööga rahule. Kui jätta välja vaid see neljanda geimi lõpp. „Mängu lõpp läks libedaks. Pisike säde oli platsilt puudu. Oodati, et tuleb niisama ära. Kui palju libised, karistatakse ära, aga täna ei saanud õnneks vastu näppe,“ sõnas ta. 

Enne seda õnnestus aga suvepealinlastel tõesti sisuliselt kõik. Hea näide on keskblokeerija Tamar Nassar, kes tõi vahepeal blokipunkte ühe käega ning rünnakul samamoodi kätte vahetades palle maha lõi. 

"Punkt on punkt. Ega pole ju vahet, kas teed seda jala, pea või mõne muu jäsemega," sõnas ta pärast mängu muheledes. Enim paukus tänases kohtumises pärnakate brasiillasest diagonaalründaja Chizoba käsi, kes tõi üleplatsimehena 34 punkti (rünnak 58%, efektiivsus +26). Mis talle siis õigupoolest sisse söödeti?

"Eks ta sai oma laadungi avokaadot jälle kätte, see on tema C-vitamiin," jätkas Nassar talle omase huumoriga. "Eelmisel nädalal sai vähe päikest ka ning eks ta nii üles sulas."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee