Võrkpall

Jätkuvalt seljaga tõsises hädas olev Teppan on valmis tegema sammu tagasi, et astuda kaks edasi (1)

Jarmo Jagomägi, 11. aprill 2019, 12:40
Renee Teppan väikest fänni rõõmustamas. Foto: Tomasz WÄ…sik/PGE Skra Bełchatów
Võrkpallikoondislase Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra kaotas Meistrite liiga poolfinaalis Civitanova Cucinele ka korduskohtumise ning finaali ei jõudnud. Jätkuvalt seljahädaga võitleva eestlasest diagonaalründaja päevad näikse Poola tippklubis loetud. 

Nimelt teatas Poola meedia, et klubis jätkab raudvara Mariusz Wlazlyga ning teiseks diagonaalründajaks on palgatud Serbia koondislase Dušan Petkovic. Meie mehele lihtsalt ruumi ei jätku. 

Telefonivestluses Õhtulehega Teppan ametlikult lahkumist ei kinnita, sest mõned matšid on veel hooajast pidada, kuid kõik märgid viitavad sellele.

"Alguses võttis aega, et sisse elada. Teatud põhjustel läks kauem kui lootsin, aga lõpuks sain hakkama. Paraku hakkas üle kuu aja tagasi selg liiga tegema ja seis pole siiamaani hea. Pigem on hullemaks läinud," arutleb Teppan esimese ja ilmselt viimase hooaja üle Belchatowis. 

"Kahju, usun, et mul oleks veel päris palju olnud anda." 

Poola tippklubi tekitas diagonaalründajas erinevaid emotsioone. "Siin on palju agasid. Üldiselt on punt enam-vähem tore, aga on ka teatud suured probleemid. Eks ma järgmiseks aastaks otsin ilmselt koha, kus saan rahus toimetada. Et ei peaks kellegagi maid jagama," selgitab ta. "Olen seda kaks aastat teinud, kõik ei sõltu alati minust endast."

Küll aga andis tänavune eriilmeline hooaeg Teppanile enesekindlust: "Sain kinnitust, et vabalt võin mängida igal pool. Nüüd olekski vaja leida koht, kus seda saab rahulikult teha. Võib-olla näiliselt teen sammu tagasi, aga see on selle nimel, et astuda kaks edasi."

25aastase palluri sõnutsi on talle juba pakkumisi tulnud, kuid praegu on nendest vara rääkida. Esialgu on vaja selg korda saada! Praeguse seisuga ei saa noormees isegi korralikult kõndida. 

"Olen mõnda spetsialisti näinud, aga uurin veel edasi. Teen tiiru Itaalias. Kui üks ütleb, et läheksin opilauale, siis sooviksin ka teist arvamust. Itaaliasse ma selle järgi lähengi," räägib Teppan edasisest raviplaanist.

Ta jätkab: "Ega seis hea pole. Ma pole trennitegemist otseselt järgi jätnud, lihtsalt toimetan umbes 60-70%. Võib-olla see pole kõige targem tegu olnud, aga mina pole kedagi hätta jätnud ja pole ka mind jäetud. Saan normaalselt trenni teha ja vastutasuks on treener aidanud mind kontaktide ja arstidega."

Lõikust sooviks Teppan vältida, sest taastumine võib võtta liialt kaua aega. "Ühe Poola arsti arvates võiks teha operatsiooni, taastumine võtaks kaks kuud. Okei, selle aja leiaks, aga on näiteid, kus kahest kuust saab pool aastat," muretseb ta. "Seda kindlasti ei tahaks."

Aasta tipphetk saabub septembris, mil Eesti rahvuskoondis mängib EMil. Seal sooviks Teppan kindlasti kaasa lüüa, sest tööd on selle nimel kõvasti tehtud ning väljavaated ajaloo parim tulemus teha pole sugugi pahad.

"Õnneks on sinna aega. Mina olen igatahes positiivne. Mingid pildid tegin ma ju ära ja spetsialistid vaatasid need üle. Diskid ja muu selline on okei. Väga suurt probleemi ei nähtud. Samas on praegu kõndida ka keeruline, et päris normaalne pole," resümeerib Teppan. 

Kuna Belchatowi meeskond langes Meistrite liiga poolfinaalis jääb mängida vaid koduses sarjas 5.-6. koha peale. Miks Euroopa tugevaimas klubisarjas lõpp õnnetu oli? 

"Hooaja lõpp läks üleüldse seletamatult aia taha. [Poolfinaali] esimene mäng oli ka ilmselget mõjutatud Poola liiga veerandfinaali kaotusest. Esimese mängu kahes esimeses geimis oli meestel jube pinge peal, junn jahe," annab Teppan karmi hinnangu. "Niimoodi polegi võimalik sellise meeskonna vastu mängida."

Ta lisab: "Hea rütm kadus lihtsalt hetkega. Eile oli mul turisti tunne algusest peale. Okei, ma ei saanudki ise midagi eriti teha. Aga üleüldine õhkkond tundus ka, et keegi isegi väga ei lootnud midagi. Kahju. Garantiisid poleks olnud ka meie parima mänguga, aga oleks me oma välja mänginud, olnuks süda rahulikum." 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee