Talisport

Laskesuusatamise olümpiavõitja astub poliitikasse, kuid temast võidakse teerulliga üle sõita 

Ohtuleht.ee, 11. aprill 2019, 22:50
Anton Šipulin.Foto: LEHTIKUVA
Karjääri lõpetanud laskesuusataja Anton Šipulin kandideerib Venemaa eelvalimistel. 2014. aasta olümpiavõitja lõppeesmärgiks on jõuda riigiduumasse ehk parlamendi alamkotta.

31aastane Šipulin kandideerib Sverdlovski regiooni Serovi valimisringkonnas, kus astutakse võistlustulle vaid ühe mandaadi nimel, vahendab Sport-Ekspress. Praeguse seisuga on endise sportlase konkurentideks näiteks kooliõpetaja Irina Skatškova ja lasteaiakasvataja Jevgenija Tšudnovets.

"Teame Šipulinit vaid sportlasena. Praegu on meie piirkonnas kolm suurt teemat: pensioni- ja prügikäitlemisreform ning majutus ja ühiskondlikud teenused. Kui Šipulin neid teemasid ei käsitle, sõidavad konkurendid temast teerulliga üle," avaldas jurist Sergei Semjonov, kes sai eelmistel valimistel Serovi ringkonnas 17,5% häältest.

Peaks kunagine laskesuusataja parlamendi alamkotta jõudma, liituks ta mitme teise spordistaariga. Näiteks on seal kuulsad hokimehed Vladislav Tretjak ja Vjatšeslav Fetissov.

Šipulin on välja öelnud, et kavatseb enne valimisi kohalikke elanikke tundma õppida, et nende probleemidest aru saada ja need lõpuks ka lahendada. Alamkotta jõudes sooviks Šipulin töötada mõnes spordiga tegelevas komisjonis.

Nii Šipulin kui ka tema õde, Slovakkiat esindav Anastassija Kuzmina lõpetasid sel hooajal karjääri. Esimene riputas püssi varna detsembris, Kuzmina pärast hooaega.

Šipulin võitis olümpiamängudelt kaks medalit (kuld ja hõbe), MMidelt jäi Martin Fourcade'i kange rivaali saagiks seitse autasu (üks kuld, kolm hõbedat ja kolm pronksi). MK-sarjas lõpetas ta kahel korral teisena.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee