Talisport

Suusaäss Kläbo tegi uut hooaega silmas pidades olulise muudatuse 

Ohtuleht.ee, 12. aprill 2019, 17:50
Johannes Hösflot Kläbo.Foto: AFP/Scanpix
Kolmekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja ning kolmekordne maailmameister Johannes Hösflot Kläbo, kes siiani on treeninud vaid Norra sprindikoondisega, otsustas uue hooaja eel kaarte veidi ümber mängida. 

Nimelt liitub 22aastane suusaäss tulevasest hooajast Norra murdmaakoondisega. Säärase muudatuse päädis norralase soov olla järgmisel hooajal stabiilne ka distantsisõitudes. 

Samal teemal

Eelmised kaks hooaega treenis Kläbo peamiselt Arild Monseni näpunäidete järgi ning arvestades, et mees on viimase kahe aasta jooksul tiitlivõistlustelt noppinud kuus kuldset autasu ning kroonitud kahel korral ka MK-sarja üldvõitjaks, sobis see koostöö Kläbo jaoks hästi. 

Kaasmaalase Emil Iverseni arvates on edaspidi distantsisõitudele keskendumine aga hea mõte. "Ega seda ei saa öelda, et ta oleks tänavu kehvem olnud kui mullu. Aga minu arvates on tõesti aeg see samm lõpuks ära teha," sõnas norralane. Lisaks ei usu ta, et distantsisõitudele keskendudes võiks Kläbo oma sprindikiiruse minetada. 

Mullu koosnes Norra sprindikoondis seitsmest meessuusatajast, kuid Petter Northugi ning Kläbo kohad on järgmiseks hooajaks nüüd vabad. Suure tõenäosusega haarab ühe koha endale Erik Valnes, teise mehe nimi selgus uue talve hakul. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee