Tallinna Kalev/TLÜ - Tartu Ülikool veerandfinaali teine mäng.Foto: Stanislav Moshkov
13. aprill 2019, 18:02

FOTOD | Jõuline Kalev/TLÜ surus Tartu Ülikooli ära ja viigistas seeria (1)

Eesti korvpallimeistrivõistluste veerandfinaal Tartu Ülikooli ja Tallinna Kalev/TLÜ vahel on pärast kahte mängu 1:1 viigis. Täna Tallinnas Sõle spordihallis peetud kohtumise võitis Kalev 87:70.

Tartu võitis küll avaveerandi 16:14, aga poolajaks oli omakorda ees juba Kalev 40:31. Kolmandal perioodil kärises kalevlaste edu juba 18 punkti peale. Pärast Tartu 9:0 vahespurti sai Kalev taas mängu enda kontrolli alla ja viimased minutit möödusid pingevabalt.

Kalevi resultatiivseim oli Ronald McGhee jr. 25 punktiga, Michael Buchanan lisas 14 punkti ja 11 lauapalli. Tartule tõi Kregor Hermet 17 punkti, väljakult 17 viskest vaid 5 tabanud Arnas Velicka arvele jäi 14 silma ja 7 resultatiivset söötu. Kalev oli lauavõitluses parem 52:31, sealhulgas ründelauas 16:11.

Seeia kolmas mäng peetakse kolmapäeval kell 19 Tartus. Poolfinaali pääsemiseks on vaja kolme võitu.

Teises veerandfinaalseerias juhib Pärnu Sadam Rapla Avis Utilitase vastu 1:0. Teine matš on homme kell 17 Pärnu spordihallis.