Siim-Sander Vene.Foto: Martin Ahven
14. aprill 2019, 22:34

Väljalangemistsooni eest põgenev Gran Canaria teenis väga tähtsa võidu

Eesti ühe parema korvpalluri Siim-Sander Vene leivaisa Gran Canaria võitis Hispaania meistrivõistlustel 93:88 Fuenlabradat.

28aastane Vene teenis mänguaega 18 minutit ja 36 sekundit, viimasel veerandil ta platsil ei käinud. Eestlane viskas neli punkti ja hankis kolm lauapalli, tema +/- näitaja oli Gran Canaria üks paremaid +12.

Võit andis Kanaari saarte tiimile veelgi parema võimaluse liigasse püsima jääda. Nüüd lahutab neid, Fuenlabradat ja Estudiantest eelviimast kohta hoidva Breoganiga kaks võitu. Mängida on veel seitse vooru.

Muide, enne Gran Canariasse siirdumist esindas ääremängija Vene just Fuenlabradat. Võistkonnas on mitu Eesti korvpallisõbrale tuttavat pallurit, näiteks müttavad Fuenlabradas endine Rapla mees Maurice Kemp ja Suurbritannia koondisega Maarjamaad alistada üritanud Daniel Clark.