ÜLIVALUS! Soome naiskond jõudis kaheksa minutit elada teadmisega, et nemad on maailmameistrid. Lõpuks saadi kaela hoopis hõbemedalid.Foto: AP/Scanpix
Jäähoki
15. aprill 2019, 13:15

VIDEO | Soomlaste demokraatia pidupäeva varjutas ülivalus draama (4)

Soomes oli pühapäeval igati põnev õhtu – samaaegselt jälgiti nii valimistulemuste selgumist kui ka naiste jäähoki MMi finaali. Mõlemad mõõduvõtud said pigem dramaatilise lõpplahenduse.

Demoktraatia pidupäeval ehk parlamendivalimistel võidutsesid sotsiaaldemokraadid, kes said kõigest 0,2 protsenti rohkem hääli kui Põlissoomlased. Oodata on väga keerulisi koalitsiooniläbirääkimisi. Kuigi valimistel oli mitmeid kaotajaid, rõõmustati korraks ühiselt hokinaiste üle, kes MMi finaalis lisaajal USA vastu 2:1 võiduvärava viskasid.

Suur osa hokihullust riigist pidutses, kuid seejärel hakkasid kohtunikud olukorda videost üle vaatama. Tribüünidele kogunenud tuhanded fännid ei teinud triibulistes kostüümides kohtupidajatest aga väljagi, hokinaised viskasid kiivrid peast ja moodustasid külakuhja. Telekommentaator karjus üle kogu riigi: „Soome on maailmameister!“

Maailmameistriks krooniti taas USA. Foto: AP/Scanpix

Kohtunikud toimetasid omaette ja rahulikult, laskmata end Soome rahvuslikust peost segada. Naistele jagati samal ajal laiali mõned tiitliteemalised nokamütsid. Kuid pärast umbes kaheksa minutit kestnud pidu saabus uuesti jääle kohtunik, kes värava tühistas.

Matš jätkus ja lõpuks krooniti bullitiseeria järel maailmameistriks hoopis USA. „Sport on vahel väga karm, aga loevad ikkagi need numbrid, mida tablool näeme,“ tunnistas soomlannade kapten Jenni Hiirikoski. „Elu läheb edasi, olen tiimi üle superuhke.“

Väravavaht Noora Räty lisas: „Lihtsam olnuks 0:5 kaotada, oleksin sellisel juhul praegu õnnelikum. Olime ju nii lähedal. Saime maitsta seda tunnet: „Püha lehm, oleme maailmameistrid!“ Ja siis võeti see meilt ära.“

Soome naiskond oli küll enne võitnud 12 MMi pronksi, kuid finaali jõuti ajaloos esimest korda. Seni ongi tiitleid jaganud vaid Põhja-Ameerika riigid Kanada (10) ja USA (9).