VIDEO | NBA meistri õuduste õhtu: esmalt sai põhitsenter ränga vigastuse, siis mängiti maha ajaloo suurim eduseis!

Toimetas Ats Kuldkepp, 16. aprill 2019, 08:59
DeMarcus Cousins vigastas tõsiselt jalga. AP/Scanpix
Korvpalliliiga NBA play-off'is sai esimesed vitsad kätte valitsev meister Golden State Warriors. Läänekonverentsi avaringi teises kohtumises mängiti Los Angeles Clippersi vastu maha 31punktiline edu ja kaotati kodus 131 : 135. NBA play-off'ide ajaloos pole varem nii suurest kaotusseisust välja tuldud. Seeria seis on 1:1, järgmised kaks mängu peetakse Los Angeleses.

Avapoolaja 73 : 50 võitnud Warriorsi suurim edu oli seitse minutit enne kolmanda veerandaja lõppu, siis juhiti 94 : 63. Läänekonverentsis viimasena kohamängudele pääsenud Clippers asus Lou Williamsi ja Montrezl Harrelli vedamisel usinalt vahet vähendama ja viis minutit enne lõppu jõuti kolme punkti kaugusele, 117 : 120.

Juhtima pääses Clippers 16,5 sekundit enne lõppu, kui Landry Shamet tabas kolmese seisuks 133 : 131. Stephen Curry kaugvise ei tabanud ja ootamatu võidu kindlustasid Clippersile Harrelli kaks tabavat vabaviset. Viimastel minutitel kaks ründeviga teinud Kevin Durant kukkus kuue veaga välja ja vaatas otsustavaid hetki pingilt.

Lou Williamsi arvele jäi lõpuks 36 punkti ja 11 resultatiivset söötu, Väljakult 9 viskest 9 tabanud Harrell kogus 25 punkti ja 10 lauapalli. Kolm aastat koos Rauno Nurgeriga Wichita State'i ülikoolis mänginud Shamet tabas kokku 4 kaugviset ja tõi 12 punkti. Warriorsi resultatiivseim oli Curry 29 punktiga.

Mängu kokkuvõte:

Lisaks kaotusele peab Warriors muret tundma ka põhitsentri DeMarcus Cousinsi pärast, kes sai reievigastuse tõttu kaasa teha vaid neli minutit ja läheb uuringutele. Peatreener Steve Kerr ütles, et trauma tundub olevat päris tõsine ja Cousins peab mõnda aega väljakult eemal olema. ESPNi andmetel kardab Warriors, et tsentri hooaeg on läbi.

Tänases teises kohtumises alistas Philadelphia 76ers kodus Brooklyn Netsi 145 : 123. Ka see seeria on 1 : 1 viigis.

15. aprill 2019, 23:16