Rapla vs Pärnu.Foto: Robin Roots
16. aprill 2019, 20:50

Eesti meistrivõisluste veerandfinaalis alistas Rapla Avis Utilitas koduväljakul 82:80 Pärnu Sadama ning jäi kolme võiduni peetavas seerias ellu!

Optimistlikud Rapla fännid mäletasid kindlasti aasta tagasi peetud veerandfinaali, kus nende lemmikutel õnnestus Tallinna Kalev/TLÜ vastu 0:2 kaotusseisust välja ronida. Hiljem võideti ka neljas järjestikune medal.

Tänavu oli aga stardipositsioon teistsugune. Rapla oli kogu hooaja jooksul näidanud kõikuvat mängu, aastavahetusel lõpetati koostöö Aivar Kuusmaaga ning tagatipuks sai vahetult enne veerandfinaalseeriat vigastada liider, mängujuht Dominique Hawkins.

Kahes esimeses matšis suutis Rapla arvestatavat korvpalli näidata vaid avaveerandi jagu, ülejäänud 60 minutit kuulusid selgelt Pärnule.

Kõike arvesse võttes polnud palju usku ka korvpallipealinna fännidel. Play-off´i mängudes reeglina puupüsti täis oleva Sadolini spordihoone tribüünidelt leidis üllatavalt palju vabu istekohti, paadunumad poolehoidjad olid mõistagi kohal.

Nagu ka varasemalt, sai Rapla taas hästi minema, avaveerandil pääseti korraks isegi kuuega ette. 10minutilise mängu järel oli koduperemeeste edu siiski minimaalne.

Tasapisi, kuid kindlalt hakkas Pärnu oma tahtmist peale suruma. Teise veerandaja keskpaigaks juhiti viie punktiga, korraks pääseti ette juba 10ga. Rapla suutis maa-ala kaitsega külaliste rütmi veidi sassi lüüa, kuid poolajapausiks oli vahe ikkagi kaheksa.

Rapla ei andnud alla, kuid suvepealinlastel oli igale korvile vastus olemas. Viimase veerandaja eel oli võõrustajate kaotusseis 12 punkti. Skooriliselt püsiti justkui löögiulatuses, kuid ohjad püsisid lustlikult mänginud Pärnus käes.

Pärnu esitus muutus ootamatult rabedaks, rünnak jooksis kipsi ning mängu tekkis ärevust. 51,4 sekundit enne lõpuvilet jõudis Rapla Sven Kaldre tabava kolmesega viigini!

Raplale tõi võidu Kaldre, kes tabas 2,6 sekundit enne lõpuvilet kaks vabaviset.

Rapla resultatiivseimad olid Sven Kaldre 21 ja Indrek Kajupank 20 punktiga. Brian Williams lisas omalt poolt veel 15 ja Ervins Jonats 12 punkti (+11 lauapalli). Pärnu parimad olid Mihkel Kirves ja Justin Alexander Alston 18 punktiga. STATISTIKA