Favoriidid Euroliiga veerandfinaalseeria avamatšides ei vääratanud, Madridi Real pääses ehmatusega

Toimetas Jarmo Jagomägi, 18. aprill 2019, 00:14
Reali mehed said raske võidu.  euroleague.net
Korvpalli Euroliigas lõppes veerandfinaalide avaring. Kõige põnevama matši pakkusid Madridi Real ja Ateena Panathinaikos.

Kui eelnevas kolmes kohtumises panid kõrgema asetusega satsid kodusaalis oma paremuse üsna kindlalt maksma, siis Panathinaikos (põhiturniiri 3.) ei teinud Reali (põhiturniiri 3.) elu sugugi lihtsaks.

Veel 3.52 enne lõpuvilet oli Kreeka tippklubi kuue punktiga peal. Siis ei õnnestunud neil aga rohkem punkte visata, Real lõpetas 9:0 spurdiga ning kallutas mängu 75:72 enda kasuks.

Võitjate poolelt jagunesid punktiviskajad ühtlaselt, Jeffery Taylor arvele jäi 13, Fabien Causeuri kontosse 12 punkti. Jätkuvalt on vigastusega audis Sergio Llull. Panathinaikose parim oli Nick Calathes 17 silmaga.

"Olen mängijatega väga rahul. Tegemist on ikkagi play-off´i mängudega. Kiidan hoolealuseid selle eest, et nad suutsid lõpus kuuepunktilisest kaotusseisust välja tulla," sõnas Reali peatreener Pablo Lasso matši järel.

Päeva teises kohtumises alistas Anadolu Efes (põhiturniiri 4.) 75:68 Barcelona (põhiturniiri 5.). Võitjate poolelt kerkis üleplatsimeheks Vasilije Micic 21 punktiga.

Kolme võiduni peetavate veerandfinaalidega jätkatakse juba täna, Moskva CSKA võõrustab Vitoria Baskoniat (seeria seis 1:0 CSKA-le), Istanbuli Fenerbahce võtab vastu Kaunase Žalgirise (seeria seis 1:0) Fenerbahcele.