Võrkpall

VÕIMAS! Pärnu tuli võõrsil raskest seisust välja, meistritiitel juba paistab (2)

Ohtuleht.ee, 18. aprill 2019, 21:17
Pärnu võrkpallurid on meistritiitlist vaid ühe võidu kaugusel. Foto: Aldo Luud
Võrkpalli Eesti meistrivõistluste finaalseerias jätkub Pärnu jõudemonstratsioon: täna saadi Tartus kohalikust Bigbankist jagu 3:2 ning nelja võiduni peetavat seeriat juhivad pärnakad juba 3:0.

Tänane matš algas tegelikult tartlaste jaoks hästi, sest esimesed kaks geimi võideti 25:23 ja 25:15. Seejärel suutsid pärnakad end kokku võtta ja võitsid järgmised kolm geimi 25:18, 25:23 ja 15:13.

Samal teemal

Neljas finaalmäng toimub pühapäeval Pärnus ja suvepealinlastel tekib võimalus kodupubliku ees Eesti meistritiitel võita.

Pärnu meeskonna peatreener Avo Keel leidis, et otsustavaks sai servi vastuvõtt. "Ma tahaks Tartut kiita, sest nad tegid kaitses head tööd, pidurdasid meid hästi blokiga, aga ma oleks sealt oodanud veel rohkem emotsiooni. Neil oli ju algul hästi kõik ja eeldasin, et see kandub tugevamalt mängijate emotsioonidesse edasi. Kokkuvõttes võitis täna see meeskond, kes sai vastuvõtul paremini hakkama. Viiendas geimis on nagu alati - võib juhtuda nii ja naa. Seal on alati palju lotot," rääkis Keel.

"Nüüd on Tartul muidugi raske ja mina julgen nüüd mõelda, et kolmest mängust äkki me ühe ikka ära võtame, seda seitsmendat mängu ma sinna juurde ei lisaks, sest see oleks hullumeelne mentaalse poole pealt," lisas juhendaja.

Pärnu sidemängija Martti Keel tunnustas meeskonda, et 0:2 kaotusseisust suudeti 3:2 võit võtta. "Mäng oli võitluslik, üks kindel geim meile ja üks Tartule, ülejäänud olid sellised 50-50. Mul on väga hea meel, et me täna raskest seisust välja tulime ja õnneks see võit ära tuli. Panime pärast teist geimi oma servil juurde ja tegime nende elu raskeks, sealt ka mängupilt muutus," kommenteeris Keel.

Tartu temporündaja Meelis Kivisild tunnistas, et 2:3 kaotus ja 0:3 seerias taga olla on valus, kuid meeskonna esitusega jäi ta rahule. "Suutsime näidata võitlust, mida esimeses kahes ei suutnud. Oli finaali moodi mäng juba, õige fiilinguga. Mind arvestage muidugi sellest pundist välja, etteheiteid on mul täna ainult iseendale, teised olid tublid. Lasin liiga palju eksimustel end mõjutada ja need muserdasid tavalisest rohkem. Mehed pingutasid nagu suutsid, täna oli näha, et ka vea tegemine läks meestele palju korda. Juba riietusruumis oli teine olek," sõnas Kivisild ja ei saanud taas ümber vastaste diagonaalründajast.

"Viies geim on nagu kulli ja kirja viskamine, seal võib kõike juhtuda. Huvitav muidugi oli vaadata, kas see Atu kunagi ära ka väsib! Lõpus lõi ta viiendas geimis - kus enamasti ollakse väsinud ja hüpe hakkab madalamaks muutuma - paar korda üle bloki."

Järgmisele mängule vaadataes lisas Kivisild: "Kõik olid pettunud muidugi. Alati räägitakse, et ajaloos pole keegi 0:3 seisust finaalis välja tulnud - kuni esimese korrani! Kui suudame samamoodi olla ja ise ka natuke paremini mängida suudan, siis äkki suudame ikka võita neid Pärnus. Mängupildis oli kõva areng edasi."

Pärnule tõi Chizoba 31 punkti (+14), Taavet Leppik lisas 14 (+8) ja Toms Švans 12 (+10) punkti. Pärnu vastuvõtuprotsent oli 42, rünnakuid realiseeriti 47-protsendiliselt, blokiga saadi 8 punkti, servil löödi 6 ässa (3 Švans ja 3 Chizoba) ning eksiti 17 pallingul.

Tartu resultatiivseimaks kerkis Hindrek Pulk, kes tõi 24 punkti (+16), Samuel Walker lisas 17 punkti (+9). Tartu vastuvõtt oli 41%, rünnak 39%, blokipunkte saadi 12 (4 blokki pani Naaber) ja servil löödi 10 ässa (Walkerilt 5) ning eksiti 16 servil.

2 KOMMENTAARI

h
huviline 18. aprill 2019, 22:31
Pulk,kelle peale Tartu põhiliselt mängis,tegi sellise apsaka ja Pärnu sai oma tahtmise! Huvitav kuhu Pulk nüüd jälle edasi kolib?
h
huviline 18. aprill 2019, 22:13
Mis teha,Pärnu Võrkpalli Pealinn!! Suutsid ennast tõestada,raskest olukorrast välja tulla ja ka võita!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee