HULL MÄNG! Tallinna Kalev murdis Tartu lõplikult maha ja viis ülikoolilinna eelmisesse sajandisse (1)

Ohtuleht.ee, 19. aprill 2019, 19:11
Tallinna Kalev/TLÜ - Tartu Ülikool. Stanislav Moshkov
Korvpalli Eesti meistrivõistlustel jõudis poolfinaali Tallinna Kalev/TLÜ, kes oli veerandfinaalseerias 3:1 üle Tartu Ülikoolist. Täna saadi koduväljakul otsustav 97:96 võit.

Paremini alustas seekord Tartu, kes juhtis avaveerandi lõpuks 24:16, poolajapausiks olid külaliste edunumbrid 45:39. Kolmas veerand kuulus aga Kalevile, kes asus viimase kümne minuti eel juhtima 66:62. Lõpuminutid kulgesid eriti tasavägiselt ja sireeni ajaks särasidki tablool viiginumbrid 84:84.

Järgnenud lisaajal jagus natukene rohkem energiat kalevlastel, kes lõpuks matši 97:96 oma kasuks pöörasid. Viimasel sekundil tabas kaugviske Joshua Nofflet. Võitjate resultatiivseimaks kerkis Damarcus Harrison 23 punktiga. Leedulased Arnas Velicka ja Julius Kazakauskas viskasid tartlaste kasuks vastavalt 29 ja 28 silma.

Tartu korvpallimeeskond jäi viimati Eesti meistrivõistluste medalimängudelt välja eelmisel sajandil. Kalev läheb nüüd poolfinaalis vastamisi TalTechi meeskonnaga.

17. aprill 2019, 20:52
Kalev murdis taas tartlaste vastupanu ja jõudis poolfinaalist ühe võidu kaugusele