Jalgpall

PURUNENUD UNISTUS! Endine Manchester Unitedi mängija räägib, kuidas ta klubis põlu alla sattus (2)

Toimetas Mart Treial, 20. aprill 2019, 12:57
Praegu kannab Wilfried Zaha Inglismaa meistriliigas Crystal Palace'i särki.Foto: Reuters/Scanpix
Elevandiluurannikult pärit jalgpallur Wilfried Zaha (26) andis Briti väljaandele Daily Mail intervjuus, kus meenutas muuhulgas Manchester Unitedis veedetud aega. See on lugu sellest, kuidas unistuste võimalus rusudeks purunes.

2013. aasta jaanuari lõpus täitis 20aastase Zaha hinge siiras rõõm – United, kuulsa ajalooga Inglise suurklubi, maksis Crystal Palace'ile 11-12 miljonit eurot ja sõlmis temaga viie ja poole aasta pikkuse lepingu. Ta on samal kevadel erru läinud Sir Alex Fergusoni viimane ost.

"Elu võimalus!" meenutab Zaha. "Šanss mängida Manchester Unitedi eest oli palju rohkemat, kui julgesin loota. Ja täpselt nii ma seda kohtlesingi. Andsin igal treeningul endast parima."

Zaha ebaõnn, et Fergusoni mantlipärijaks sai David Moyes, kes olevat juba Evertoni päevil väljendanud arvamust, et Zaha pole talle meelepärast tüüpi mängija. 

Ta räägib, et tundis end tõrjutuna, kui Moyes ametisse asus. Näiteks olevat treener norinud tema riietuse ja auto üle. Õli valas tulle ka Zaha väitel valel põhinev kuulujutt, et ta magas Moyesi tütrega. 

Lisaks märgib ta treeningul juhtunut, kui üks Unitedi treener teda värava löömise järel halvustas. Kord näidati talle videot iseendast Palace'i särgis triblamas ja küsiti, kuidas ta saaks säärase vormi taastada. Kusjuures Moyes olevat tal varem käskinud edevatest liigutustest loobuda.

"Kas märkad siinkohal, et nad mängivad mõttemänge?" küsib Zaha.

Ta taipas olukorra tõsidust siis, kui tema asemel registreeriti Meistrite liigasse nooruke Adnan Januzaj, kes polnud veel kordagi esindusmeeskonna särgis mänginud.

"Siis mõistsin, et probleem on palju suurem kui arvasin. Et see on väljunud jalgpalli piiridest. Kui asi ei puuduta jalgpallioskuseid, siis mida on mul teha?" püstitab ta taas küsimuse.

Esimese poolaastaga oli Zaha teeninud Inglismaa kõrgliigas täpselt 28 mänguminutit (kahe matši peale), mistõttu põgenes ta 2014. aasta jaanuaris Cardiffisse laenule. 

"Cardiff sai Wilfried Zaha varju," kirjeldab mängija ennast. Ta ei löönud seal 12 mänguga ühtki väravat.

Hooaja lõpus kadus Unitedist ka Moyes, keda asendas hollandlane Louis van Gaal. Uus algus, lootis Zaha, kuid eksis. Sisuliselt läks ta oma koduklubisse – meenutagem, et lepingut Unitediga oli järel veel neli ja pool aastat – testimisele.

Van Gaal ja tema abiline Ryan Giggs otsustasid Zaha sõnul ühe trenni põhjal tema tuleviku. "Wayne Rooney ütles mulle pärast toda treeningut, et treenisin kõige paremini," räägib Zaha.

"Seejärel kohtusin treeneritega, kes ütlesid, et ma pole nende arvates piisavalt hea. Vastasin okei, siis tahan laenule minna."

Nii naasis ta 2014. aasta augustis endisesse koduklubisse Palace'isse laenule. 2015. aasta veebruaris sõlmis ta klubiga püsiva lepingu.

"Kõige rohkem teeb mulle haiget see, et mind kutsutake flop'iks (ebaõnnestunud üleminek – M.T.), kuigi ma ei saanudki õiglast võimalust. Kuidas saab nii öelda, kui mulle ei antud reaalset võimalustki?

Tahtsin iga päev minna Twitterisse või Instagrami ja midagi öelda, kuid ei saanud. See olnuks ebaprofessionaalne."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee