Kalju pääses viimasel sekundil šokk-kaotusest, Tehva käis mängu ajal treeneritega vestlemas

Toimetas Mart Treial, 20. aprill 2019, 14:51
Nõmme Kalju ääremängija Igor Subbotin.Foto: Stanislav Moshkov
Tiitlikaitsja Nõmme Kalju konarlik algus jätkus 7. voorus Tallinna Kalevi vastu, kellega tehti tänu viimase sekundi väravale kodusel Hiiul 2:2 viik.

Alex Matthias Tamm viis Kalju 55. minutil täpse pealöögiga 1:0 juhtima, kuid rõõm jäi üürikeseks. 61. minutil ei suutnud Kalju kaitsjad klaarida Markus Vaherna tsenderdust, segaduse kasutas ära Andreas Raudsepp.

Viigiväravale järgnes peatreener Aleksandr Dmitrijevi õnnestunud käik – ründejõudu juurde. Mängu lülitusid Hannes Anier ja 18aastane välejalgne nigeerlane Wale Musa Alli, kelle toel Kalevi ründemäng silmanähtavalt elavnes.

Anieri hea eeltöö ja Daniil Sõtšugovi külmavereline lõpplahendus viisid Kalevi 68. minutil vastu ootusi mängu juhtima. Vahetult pärast seda püüdis otseülekande kaamera kinni kõneka pildi – Kalju president Kuno Tehva käis pingi juures treeneritega rääkimas. Mõni minut hiljem istus Tehva mõtliku näoga üksinda väravatagusel tribüünil.

Nõmme Kalju president Kuno Tehva (üleni mustas seismas) matši ajal abitreener Sergei Terehhoviga vestlemas. Foto: Kuvatõmmis Soccernet.ee otseülekandest

Kalju küll surus lõpus, kuid väravavaht Karl Andre Vallnerile üleliia tööd ei pakutud. Näis, et Kalev napsabki Hiiult võidu, kuid kohtumise kõige viimasel rünnakul suskas palli võrku Kalju vasakkaitsja Aleksandr Kulinitš.

Väärib märkimist, et Kalevi meeskonna keskmine vanus tänasel matšil oli 19 aastat ja kaheksa kuud. Kaljul oli see näitaja 26 aastat ja kolm kuud.

Kalju on tänavuse hooaja esimesest seitsmest kohtumisest võitnud vaid kolm, viigistanud kaks ja kaotanud samuti kaks. Kui Levadia ja Flora võidavad homme 7. voorus vastavalt võõrsil Paidet ja kodus Kuressaaret, käriseb vahe Kaljuga juba kümne punktini.