Flora - KuressaareFoto: Robin Roots
21. aprill 2019, 16:56

FC Flora ja FCI Levadia jalgpalliklubid jätkavad ka 7. vooru järel meistrivõistluseid täiseduga.

Flora alistas täna koduses Lillekülas 5:0 FC Kuressaare, Levadia seljatas kolm tundi hiljem Paides kohaliku linnameeskonna tulemusega 2:0.

Levadia 38. minuti võiduvärav läks nurgalöögile järgnenud väravaesise pusimise tulemusena Paide vasakkaitsja Muhammed Sanneh nimele. 87. minutil realiseeris ukrainlane Jevgeni Budnik penalti, mille teenis Joao Morelli (Mait Toom tõmbas ta maha).

Mõlemad meeskonnad lõpetasid võitlusliku ja võimalustevaese kohtumise kümnekesi, sest üleminutitel teenisid erinevates olukordades teise kollase kaardi Levadia poolkaitsja Juri Tkatšuk (sõitis kohtuniku hinnangul hoolimatult Kevin Kauberile sisse) ja gambialane Sanneh (peatas keskväljal Levadia kiirrünnaku).

Neist Tkatšuk ei suutnud otsust absoluutselt mõista ning oli püha viha täis, meeskonnakaaslased pidid teda korralikult tagasi hoidma ja väljakult ära talutama. Minut-kaks hiljem näitas otsepilt pisarais istuvat ukrainlast, kes vajas lohutust.

Flora domineeris kogu kohtumise kulgu ja tegi sotid selgeks avapoolajaga. 23. minutil oli täpne Konstantin Vassiljev, veerand tundi hiljem Erik Sorga. Järgmisel 45 minutil kõmmutati veel kolm väravat, millest kaks kõmmutas Herol Riiberg väljastpoolt karistusala (77. ja 89. min), ühe lisas Pavel Dõmov (66. min).

Kusjuures vahetusest mängu sekkunud keskpoolkaitsja Dõmov skooris oma esimese puutega. Sarnase supervahetuse tegi peatreener Jürgen Henn ka kohtumises Nõmme Kaljuga, kus lõi palli oma esimese puutega võrku Sorga.

Flora ja Levadia jätkavad 21 punktiga tabeli tipus, tiitlikaitsja Nõmme Kalju jääb liidritest juba kümne punkti kaugusele. Järgmises voorus kohtuvad Flora ja Levadia omavahel.