On, mille üle mõtiskleda. Pildil fookuses Manchester Unitedi poolkaitsja Paul Pogba.Foto: Reuters/Scanpix
21. aprill 2019, 19:59

Manchester United sai koduliigas hirmsa nähvaka, Liverpool jätkab tiitlijahti

Nädala keskel Meistrite liigast langenud Manchester Unitedi jalgpalliklubi kurb nädal jätkus täna Liverpooli linnas, kus saadi meistrivõistluste 35. vooru raames kohaliku Evertoni käest 0:4 nüpelda.

Evertoni kasuks skoorisid Richarlison (13. min), Gylfi Sigurdsson (28. min), Lucas Digne (56. min) ja Theo Walcott (64. min).

Unitedi peatreener Ole Gunnar Solksjär pärast mängu: "Avavilest saati vedas kõik viltu. Soovin fännidelt vabandust paluda. Everton oli meist igas aspektis parem. Peame väga palju asju paremini tegema, et võita. Ainult talendist pole kunagi piisanud.

Me lihtsalt ei mänginud. See polnud Manchester Unitedi vääriline esitus. Palume kõigil klubiga seotud inimestelt vabandust ja püüame kolmapäeval [Manchester City vastu] vigade paranduse teha."

Islandlane Sigurdsson, kes lisaks väravale andis ka Walcottile resultatiivse söödu, on oma Premier League'i karjääri jooksul olnud osaline kaheksas Man Unitedile löödud väravas (viis ise, kolm söötu). Ühegi teise klubi vastu pole tal nii head statistikat ette näidata.

Unitedi väravasse on tänavu liigas löödud juba 48 palli, mis on nende jaoks Premier League'i ajastu (alates aastast 1992) negatiivne tippmark.

Mõtlik Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjär. Foto: Reuters/Scanpix

Viimati kaotas United kõikide sarjade peale viis võõrsilmängu järjest aastal 1981, kui treeneriks oli Dave Sexton.

Kell 18 alanud kohtumistes alistas Liverpool võõrsil 2:0 Cardiffi ja Arsenal kaotas kodus linnarivaal Crystal Palace’ile 2:3.

Liverpooli väravad lõid Georginio Wijnaldum (57. min) ja James Milner (81. min penaltist).

Palace asus Arsenali vastu 17. minutil Christian Benteke väravast juhtima. Mesut Özil viigistas 47. minutil, kuid Wilfried Zaha ja James McArthur viisid Palace’i 69. minutiks 3:1 ette. Pierre-Emerick Aubameyang süstis Arsenalile 77. minutil lootust, kuid viigipunkt jäigi neile täna kättesaamatuks.