FOTOD | SUVEPEALINNA PIDU! Pärnu võitis dramaatilises mängus Tartut ka neljandat korda ja tuli kuivalt meistriks (4)

Ats Kuldkepp, Pärnu, 21. aprill 2019, 19:29
Pärnu VK (sinises) - Tartu Bigbank (valges). Finaalseeria neljas mäng.Foto: Robin Roots
Pärnu tõusis esimest korda pärast 2015. aastat Eesti võrkpallipealinnaks. Peaaegu täismaja, 1250 inimest, nägi, kuidas pärnakad alistasid Eesti liiga finaalseeria neljandas kohtumises Tartu Bigbanki geimidega 3:2 (20, -20, 25, -15, 11), kogu seeria kuulus Pärnule mängudega 4:0.

Esimeses geimis rebis Pärnu kiirelt 14:8 ette ja väga põnevaks ei läinudki. Või siiski... Pärnu 19:14 eduseisul ja Tartu nurgaründaja Samuel Walkeri löögihetkel kadus saalist valgus. Paus kestis kümmekond minutit ja võinuks arvata, et Pärnu rütm lüüakse sassi. Aga ei - geim Pärnule 25:20.

Rait Rikberg kartis, et Tartult võetakse tulede kustumise tõttu punkt ära. Nii läkski. Foto: Robin Roots

Teine geim algas vastupidiselt. Tartu läks 5:2 ja 8:5 ette. Kas tõesti äratas väike elektrikatkestus tartlased üles ja ajas pärnakad uniseks? Hiljem mäng tasakaalustus, aga Meelis Kivisilla löök tõi Tartule 25:20 geimivõidu.

Kolmandas geimis läks Tartu 4:1 ette, aga üldiselt kulges heitlus punkt-punktis. Finaalseeria suurima punktitooja Chizoba Neves Atu kaks järjestikust ässpallingut viisid omakorda Pärnu 7:6 ette ja teiseks tehniliseks vaheajaks juhtis Pärnu 16:14. Tartu jõudis tänus Stefan Kaibaldi, Hindrek Pulga ja Samuel Walkeri tegutsemisele 24:24 viigini, aga Chizoba ja Toms Švansi punktid tõid Pärnule 27:25 geimivõidu.

Pärnakad oskavad torti küpsetada, see sai seeria jooksul selgeks. Aga kuidas on kirsiga, mis tuleb kaunistuseks peale panna? Neljandas geimis Pärnul punast vilja purgist võtta polnud. Seis oli 9:9, aga siis teenis Tartu viis silma järjest. 14:9. Seejärel Pärnu kaotusseis kasvas, isegi Chizoba ei saanud enam palle maha. Geimi lõpus maandus brasiillane pingile ja elas oma viha veepudeli peal välja. 25:15 Tartule ja seis 2:2.

Viies geim algas Tartu kerge initsiatiiviga, aga pooltevahetuseks oli Pärnu ees 8:6. Siis näitas võimu Tartu blokk ja külalised haarasid omakorda 9:8 eduseisu. Chizoba punktid ja Tartu segadus kaitses viisid aga Pärnu 13:11 ette. Seejärel lõi Tartu keskblokeerija Mart Naaber auti ja seeria otsustas Atvars Ožolinši ässpalling. 15:11 ja Pärnu on meister!

Pärnu tuli viimati Eesti meistriks 2015. aastal, Tartu kullapõud ulatub aga 2014. aastasse. Vähemalt jäi tartlaste näppude vahele sellest hooajast Eesti-Läti liiga esikoht.