FOTOD | SUVEPEALINNA PIDU! Pärnu võitis dramaatilises mängus Tartut ka neljandat korda ja tuli kuivalt meistriks (4)

Ats Kuldkepp, Pärnu, 21. aprill 2019, 19:29
Pärnu VK (sinises) - Tartu Bigbank (valges). Finaalseeria neljas mäng. Robin Roots
Pärnu tõusis esimest korda pärast 2015. aastat Eesti võrkpallipealinnaks. Peaaegu täismaja, 1250 inimest, nägi, kuidas pärnakad alistasid Eesti liiga finaalseeria neljandas kohtumises Tartu Bigbanki geimidega 3:2 (20, -20, 25, -15, 11), kogu seeria kuulus Pärnule mängudega 4:0.

Esimeses geimis rebis Pärnu kiirelt 14:8 ette ja väga põnevaks ei läinudki. Või siiski... Pärnu 19:14 eduseisul ja Tartu nurgaründaja Samuel Walkeri löögihetkel kadus saalist valgus. Paus kestis kümmekond minutit ja võinuks arvata, et Pärnu rütm lüüakse sassi. Aga ei - geim Pärnule 25:20.

Rait Rikberg kartis, et Tartult võetakse tulede kustumise tõttu punkt ära. Nii läkski.  Robin Roots

Teine geim algas vastupidiselt. Tartu läks 5:2 ja 8:5 ette. Kas tõesti äratas väike elektrikatkestus tartlased üles ja ajas pärnakad uniseks? Hiljem mäng tasakaalustus, aga Meelis Kivisilla löök tõi Tartule 25:20 geimivõidu.

Kolmandas geimis läks Tartu 4:1 ette, aga üldiselt kulges heitlus punkt-punktis. Finaalseeria suurima punktitooja Chizoba Neves Atu kaks järjestikust ässpallingut viisid omakorda Pärnu 7:6 ette ja teiseks tehniliseks vaheajaks juhtis Pärnu 16:14. Tartu jõudis tänus Stefan Kaibaldi, Hindrek Pulga ja Samuel Walkeri tegutsemisele 24:24 viigini, aga Chizoba ja Toms Švansi punktid tõid Pärnule 27:25 geimivõidu.

Pärnakad oskavad torti küpsetada, see sai seeria jooksul selgeks. Aga kuidas on kirsiga, mis tuleb kaunistuseks peale panna? Neljandas geimis Pärnul punast vilja purgist võtta polnud. Seis oli 9:9, aga siis teenis Tartu viis silma järjest. 14:9. Seejärel Pärnu kaotusseis kasvas, isegi Chizoba ei saanud enam palle maha. Geimi lõpus maandus brasiillane pingile ja elas oma viha veepudeli peal välja. 25:15 Tartule ja seis 2:2.

Viies geim algas Tartu kerge initsiatiiviga, aga pooltevahetuseks oli Pärnu ees 8:6. Siis näitas võimu Tartu blokk ja külalised haarasid omakorda 9:8 eduseisu. Chizoba punktid ja Tartu segadus kaitses viisid aga Pärnu 13:11 ette. Seejärel lõi Tartu keskblokeerija Mart Naaber auti ja seeria otsustas Atvars Ožolinši ässpalling. 15:11 ja Pärnu on meister!

Pärnu tuli viimati Eesti meistriks 2015. aastal, Tartu kullapõud ulatub aga 2014. aastasse. Vähemalt jäi tartlaste näppude vahele sellest hooajast Eesti-Läti liiga esikoht.