Kaader Nõmme Kalju (mustas) ja Tartu JK Tammeka hiljutisest liigamängust, mille Kalju võitis 2:0. Foto: Stanislav Moshkov
23. aprill 2019, 21:33

DRAAMA! Kalju jõudis karikavõistluste poolfinaali tänu 119. minuti väravale (1)

Nõmme Kalju jalgpalliklubi vajas kodusel Hiiu staadionil toimunud Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis Tartu Tammeka alistamiseks lisaaega.

Hiiu tribüünidele kogunenud publik sai draamat täie raha eest. Normaalaeg lõppes väravateta, kuid lisaajal hakkas sahisema. 104. minutil viis Tartust pärit Kaspar Paur – kes liitus Nõmme meeskonnaga mullu suvel just Tammekast – Kalju 1:0 juhtima.

See oli loogiline tulem, sest Tammeka ilmutas lisaajal selgelt väsimuse märke. Ometi õnnestus tartlastel matš 111. minutil viigistada. Minut varem tõmbas Kalju keskkaitsja Maximiliano Ugge trahvikastis maha Sander Kapperi ning kohtunik määras Tammekale penalti.

Vitali Teleš tõrjus küll Tauno Tekko suhteliselt kehva löögi, kuid Tekko jõudis lahtise pallini esimesena ja äsas selle teisel katsel täiest jõust võrku – 1:1. Penaltiseeria oli ülilähedal, kuid jäi tulemata, sest tšiillane Hector Nunez koksas palli 119. minutil Pauri tsenderdusest peaga võrku.

Kalju koosseisust puudus täna Brasiilia ründaja Liliu, kellele valmistab pisut muret hüppeliiges.

Teises tänases veerandfinaalis alistas FC Elva võõral väljakul JK Tabasalu meeskonna tulemusega 5:1. Elva mängib esiliigas, Tabasalu aste madalamal, esiliiga B-s.

Väravalööjad:

Homsetes veerandfinaalides kohtuvad Paide linnameeskond ja FCI Levadia ning Narva Trans ja Maardu linnameeskond. Mõlemad matšid algavad kell 19.