JESS! Kontaveit alistas kõrgetasemelisel turniiril tugeva vastase (5)

Toimetas Henry Lääne, 24. aprill 2019, 18:01
Anett Kontaveit. JULIAN FINNEY
Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 15.) alustas kõrgetasemelist Stuttgarti WTA-turniiri edukalt, alistades avaringis 6:4, 6:3 Caroline Garcia (WTA 21.).

Saksamaal kaheksandat asetust omav eestlanna oli kohtumise alguses tagaajaja rollis. Oma kolmel esimesel servigeimil pidi ta päästma kokku neli murdepalli, õnneks Kontaveit seda ka suutis.

Avasetti tõi murrangu mängu seitsmes geim. Kontaveit teenis oma matši esimese murdepalli ning suutis selle ka kohe realiseerida. Eestlanna 5:3 eduseisul oli tal prantslanna pallingul neli settpalli, kuid Garcia pareeris kõik üritused. Nugade peale avaseti võitmine siiski ei läinud, sest Kontaveit hoidis oma servi nulliga.

Ka teist setti alustas paremini Garcia. Tõsi, Kontaveidi pallingut tal murda ei õnnestunud. Taas tõi setti murrangu seitsmes geim, kus eestlanna sai lõpuks murdevõimaluse, mille kohe ka realiseeris. Kättevõidetud edu Kontaveit käest ei lasknud, matši lõpetuseks murdis ta Garciat uuesti.

"Oli võrdne mäng ja olen rahul, et jõudsin teise ringi. Servisin suurepäraselt ja usun, et see tõi mulle edu," sõnas Kontaveit pärast kohtumist. "Olin esimestes geimides veidi rabe, aga suutsin mängu sisse elada."

Eestlanna kinnitas, et tema mäng on paljudes elementides arenenud. "Suudan eelmiste aastatega võrreldes pikemates pallivahetustes kauem mängus olla. Olen oma arenguga väga rahul."

Teises ringis on Kontaveidi vastaseks venelanna Anastassija Pavljutšenkova (WTA 34.).