Levadia pallur Gando lõi täna kaks väravat.Foto: Stanislav Moshkov
24. aprill 2019, 21:27

Rongi alt välja tulnud Levadia hiilgas peaga ja pani lisaajal püsti väravate saju

Eesti jalgpalli karikavõistlustel selgusid täna viimased poolfinalistid. Narva Trans alistas 2:0 Maardu Linnameeskonna, meistriliigat alistamatuna alustanud Tallinna Levadia madistas hooajale samuti hea alguse teinud Paide Linnameeskonnaga.

Külalisi pealinnast võõrustanud Paide läks kohtumist 25. minutil juhtima. Levadia puurivaht Artur Kotenko suutis küll Martin Kase karistuslöögile käe vahele saada, ent keskkaitsja sooritus sahistas siiski võrku.

Kohtumise lõpus, 86. minutil, seadis Levadia jalule viigi. Joao Morelli tsenderdas palli karistusalasse, kus sai nahkkerale peanupu vastu Gando, kelle lööki ei suutnud Mait Toom väravast eemale hoida.

Lisaaega alustas oluliselt teravamalt Levadia. Nad hoidsid tublisti palli ning lõpuks suudeti matši juhtima minna. Rasmus Peetson saatis karistusalasse suurepärase tsenderduse, mis lubas Morellil paari meetri pealt palli peaga väravasse koksata.

Levadia kolmanda tabamuse vormistas 112. minutil Mark Oliver Roosnupp, kes lõi karistusalas valveta jäänud palli Toomi selja taha. Paar minutit hiljem lõi Gando peaga 4:1.

Ühtegi korralike väravavõimalusi Paidel lisaajal ei tekkinudki.

Lisaks Transile ja Levadiale on nelja parema hulgas FC Elva ja Nõmme Kalju. Poolfinaalpaarid loositakse homme, finaal mängitakse 25. mail.