Rõõmsad Rennes'i mängijad Prantsusmaa karikaga.Foto: AFP/Scanpix
28. aprill 2019, 11:04

VIDEO | PSG andis karikafinaalis 2:0 edu käest ja kaotas pingelises penaltiseerias

Prantsusmaa jalgpalli karikavõitjaks krooniti Rennes'i meeskond, kes tuli finaalis Pariisi Saint-Germaini vastu välja 0:2 kaotusseisust ja triumfeeris penaltiseerias.

Kui Dani Alves ja Neymar 21. minutiks PSG 2:0 juhtima viisid, tundus, et asjad lähevad loogilist rada pidi ning Prantsusmaa rikkaim klubi võidab karikafinaali viiendat aastat järjest.

Aga ei läinud. PSG keskkaitsja Presnel Kimpembe suunas 40. minutil palli õnnetult omaväravasse ning Rennes'i keskkaitsja Edson Mexer lõi 66. minutil nurgalöögi järel peaga 2:2.

Rohkem väravaid ei löödud. Kylian Mbappe tabas lisaajal posti, kuid sai 118. minutil punase kaardi, sest rammis vastasmängijat Damien da Silvat jalatallaga põlve.

Penaltiseeria kujunes äärmiselt pingeliseks, sest kõik kümme lööjat skoorisid. Rennes'i kuues lööja, 21aastane Ismaila Sarr sahistas samuti, kuid PSG kuues mees, 21aastane Christopher Nkunku lajatas palli üle värava ja kinkis karika Rennes'ile.

See on Rennes'i klubi ajaloo kolmas karikavõit, eelmised kaks pärinesid aastatest 1965 ja 1971.