Kyrie Irving (palliga) lendas kõrgelt ja lennutas võidule ka oma koduklubi Boston Celticsi.Foto: EPA/Scanpix
28. aprill 2019, 22:41

NBA idakonverentsi poolfinaalis pidi tavahooaja võitja koduväljakul kaotusega leppima

Idakonverentsis 60 võidu ja 22 kaotusega esimesena lõpetanud Milwaukee Bucks alustas nelja võiduni peetavat poolfinaalseeriat 90:112 kaotusega Boston Celticsile.

Tavahooajal neljandaks jäänud ja play-off'i esimeses ringis Indiana Pacersi 4:0 auti löönud Celtics haaras kodumeeskonna vastu initsiatiivi juba esimesel veerandil, mis võideti 26:17. Teisel veerandajal väljakuperemehed toibusid ning jõudsid tänu 15:0 vahespurdile ka 40:40 viigini, kuid poolajaks oldi siiski 50:52 kaotusseisus.

Kolmandal veerandajal domineeris taas Bostoni klubi. Al Horfordi ja Kyrie Irvingu vedamisel võideti 21:36 ning mindi viimasele veerandajale vastu 17-punktilises eduseisus 71:88. Viimase 12 minutiga võõrustajatele mingit võimalust comeback'iks ei antud ja kindlustati seeria esimene võit. Teine kohtumine peetakse samuti Milwaukees 1. mail Eesti aja järgi varastel hommikutundidel.

Võitjate poolelt oli parim kaksiktuubli teinud Kyrie Irving 26 silma, 7 lauapalli ja 11 resultatiivse sööduga. 20 punkti viskas Al Horford, 19 silma sai kirja Jaylen Brown. Kaotajate eest tõi 22 punkti Milwaukee staarmängija Giannis Antetokounmpo. Kahekohalise punktiskoori said veel Khris Middleton 16 ja Nikola Mirotic 13 punktiga.

Läänekonverentsi play-off'is lähevad täna õhtul vastamisi James Harden ja ülejäänud Houston Rocketsi mängijad ning Golden States Warriors.