Eesti jäähokikoondis. Foto: Martin Ahven
Jäähoki
29. aprill 2019, 22:02

HURRAA! Eesti koondis avas kodusel MMil võiduarve

Tallinnas Tondiraba jäähallis jätkuval jäähoki B-grupi esimese divisjoni MMil alistas Eesti koondis 4:1 Hollandi ning avas turniiril võiduarve.

Vaatamata sellele, et Holland on esimeses grupis uus tulija, anti täna korralik lahing.

Eestlastel kulus vaid 4 minutit ja 10 sekundit, et juhtima pääseda, täpne oli Aleksei Sibirtsev. Avakolmandik lõppeski 1:0 eduseisus. Kui teist vaatust oli mängitud kõigest 11 sekundit, viskas Holland viigivärava.

Pikalt aga külaliste rõõm ei kestnud, sest vähem kui 40 sekundit hiljem aitas Christopher Usov Eesti taas juhtima. Kulus umbes kümmekond minutit ning Jaanus Sorokin kasvatas võõrustajate edu kaheväravaliseks.

Meie mehed andsid Hollandi väravale turmtuld, kui teisel kolmandikul rohkem väravaid ei löödud.

Lisa siiski tuli. Kui viimasest perioodist oli kulunud veidi üle kuue minuti, kindlustas Eesti eduseisu veelgi Robert Rooba. Kuigi võimalusi jagus, siis rohkem sihile ei jõutud.

Teistes täna peetud kohtumistes alistas Rumeenia 3:2 Jaapani ning Poola 7:3 Ukraina. Homme on turniiril puhkepäev, mängudega jätkatakse kolmapäeval, Eesti kohtub kell 16.30 jaapanlastega.

Kahe vooru järel hoiab täisedu kuue punktiga esikohta Poola, neli silma teeninud Eesti on kolmas.