TalTech vs. Tallinna Kalev/TLÜ.Foto: Heiko Kruusi
30. aprill 2019, 20:49

Korvpalli Eesti meistrivõistlustel on finalistid selged. Kui paar tundi tagasi jõudis kullaseeriasse BC Kalev/Cramo, siis äsja kindlustas pileti sinna kolmandat korda TalTechi alistanud Tallinna Kalev/TLÜ.

Martin Müürsepa hoolealused juhtisid seeriat 2:0, kuid täna suutis TalTech veelgi enam TLÜ-le hambaid näidata. Kohtumise saatus otsustati taas viimastel minutitel.

TalTech võitis kolmanda veerandaja 32:17 ning alustas viimast neljandikku 80:68 eduseisus. TLÜ sulatas kaotusseisu kahe ja poole minutiga kõigest kahe punkti peale ning mäng jätkuski viimaste minutiteni punkt-punktis.

Lõpuminutil oli TalTechil 92:93 kaotusseisus hea võimalus TLÜ-le maksahaak virutada. Oliver Metsalu sai healt positsioonilt proovida kaugviset, kuid ta eksis, lauapalli sai Michael Buchanan, kellele tehti viga. Vabaviskejoonel keskmängija ei eksinud, nõnda oligi lahingu saatus sisuliselt otsustatud. Lõpuks võeti võit seisuga 97:92.

Kohtumise resultatiivseimana viskas Eric McGhee hea visketabavuse juures 25 punkti. TalTechi parimatena tõid Jaan Puidet ja Gregor Arbet 18 silma.

Muide, 2015. aasta juulil TalTechi peatreeneriks saanud Rait Käbini juhendamisel pole klubi Eesti meistrivõistluste play-off'is saanud ühtegi võitu. Pronksiseerias astub TalTechile vastu Pärnu Sadam.