Amsterdami Ajaxi Donny van de Beek lõi kohtumise ainsa värava.Foto: Frank Augstein
30. aprill 2019, 23:57

VÕIMAS! Ajax jätkab võidukäiku, finaalipääsuks tehti korralik avaldus (2)

Jalgpalli Meistrite liiga esimeses poolfinaalkohtumises alistas Amsterdami Ajax võõrsil 1:0 Tottenham Hotspuri.

Vutiromantikute südamed võitnud ning teel nelja parema hulka Madridi Reali ja Torino Juventuse välja lülitanud Ajax mängis avapoolajal väga hästi. Nad kombineerisid julgelt söötudega, tegid suurepärast kõrget pressi ning Spursi mäng halvati.

Kena avang matšile kulmineerus väravaga. 15. minutil sai Donny van de Beek karistusalasse hea söödu, 22aastane hollandlane hoidis pea külmana, pettis Spursi väravavahi Hugo Lloris' ära ning lõi palli võrku. VAR kontrollis olukorras, kas suluseisu oli või mitte, kuid selgus, et kõik oli korras.

Van de Beekil oli mõned minutid hiljem korralik võimalus võrku sahistada, kuid seekord suutis Lloris hollandlase raske nurga alt tehtud löögi jalgadega tõrjuda. Tõsi, oleks van de Beek palli keskele söötnud, oleks David Neres saanud selle tühja võrku virutada.

Avapoolaja lõpp kuulus selgelt Spursile, ehkki ühtegi ülihead väravavõimalust ei tekitatud. Sellele mängis prelüüdi Jan Vertongheni vigastus. Õhuvõitluses meeskonnakaaslase Toby Alderweireldiga kokku põrkanud keskkaitsja sai ilmselt peapõrutuse ning ehkki arstid lubasid tal mängu jätkata, palus belglane õige pea vahetust. Pärast Moussa Sissoko sissetulemist hakkas Spurs mängima neljase kaitseliiniga, kohtumist alustati kolme keskkaitsja ja kahe kõrgele paigutatud äärekaitsjaga.

Teisel poolajal jätkus Spurs sealt, kus avavaatuse lõpus pooleli jäi. Ajax sattus suure surve alla, ehkki taaskord ei suutnud Inglismaa klubi ühtegi väga head väravavõimalust tekitada.

Ajax suutis. Umbes veerand tundi enne lõppu sai Hollandi hiid vasturünnakule minna. Dušan Tadic sai palli karistusalajoone peal, söötis selle vasakult äärelt spurtinud Neresile, kelle löök mängis Lloris' küll üle, ent põrkus postist platsile tagasi.

Sellest hoolimata on Ajaxil korduskohtumise eel võõrsilvärava näol suur eelis. Võistkonnad lähevad uuesti vastamisi järgmisel kolmapäeval. Homme peavad poolfinaalpaari esimese lahingu Barcelona ja Liverpool.