Rain Veideman Mantova särgis.Foto: Mantova Stings Facebook
1. mai 2019, 09:56

VIDEO | HIILGAV! 29 punkti visanud Veideman tabas üliraske ja -tähtsa kaugviske (1)

Eesti korvpallikoondislane Rain Veideman teenib leiba Itaalia esiliigaklubis Mantova. Play-off'i teises kohtumises vedas tagamees oma tiimi väga tähtsa võiduni.

Bergamoga lahinguid pidav Mantova kaotas kolme võiduni peetava seeria avamängu ning ka eile oldi vastastega raskustes. Viimast veerandaega alustati kaheksapunktilises kaotusseisus, mis õnnestus normaalaja lõpuks siiski tagasi mängida.

Sealjuures on suurim teene kohtumise lisaajale viimisel just Veidemanil. Loetud sekundid enne lõppu eksis Mantova mõlemal vabaviskel, kuid suurepärast võitlust näidanud Veideman suutis palli endale hankida ning tabas väljaku nurgast üliraske kaugviske.

Lisaajal oli Bergamol suurepärane võimalus kohtumine teisele lisaajale viia, kuid 92:93 kaotusseisus eksiti vabaviskel. 36 minutit väljakul rassinud Veidemani arvele jäi 29 punkti. Seeria jätkub nüüd kahe mänguga Mantovas.

Lisaks Veidemanile käis Itaalia esiliiga play-off'is eile õhtul väljakul ka Kaspar Treier. Tema koduklubi Montegranaro kaotas 74:78 Latinale, Treier tõi kolm punkti ja kaks lauapalli. Seeria on 1:1 viigis.

Bergamo-Mantova kohtumise tipphetked (Veidemani mängu lisaajale viinud korvi olukord on videos alates 1:02):