Eesti jäähokikoondis (sinises) kaotas Tondiraba jäähallis 2:5 Jaapanile.Foto: Robin Roots
Jäähoki
1. mai 2019, 18:53

Jäähokikoondis jätkas kodust I divisjoni B-grupi MM-turniiri 2:5 (1:4, 0:0, 1:1)  kaotusega Jaapanile.

Laias laastus läks Eesti mäng kaheminutiliste karistuste nahka, sest Jaapan viskas avakolmandiku neljast väravast kolm arvulisest ülekaalust. Seejuures avas Kazuma Iwamoto mänguskoori juba 44. sekundil (Andrei Makrov sai 20 sekundit varem haakimise eest karistada).

Kolm minutit hiljem said Makrov ja Robert Arrak kirja söödupunkti, sest Eduard Slessarevski viskas litri Jaapani väravasse, kuid edasi läksid külalised oma teed. Jaapan võitis avaperioodi 4:1 ega lubanud väljakuperemehi endale lähemale.

Eesti teise värava eest hoolitses Riho Embrich (söötjad Aleksandr Ossipov ja Roman Šumihhin), kui tegi tänu Jaapani väravavahi apsule 58. minutil seisuks 2:5. Möödunud aastal alistusid meie mehed Jaapanile lisaajal.

Statistika (Eesti - Jaapan)

Pealevisked: 23 – 34
Tõrjed: 29 – 21
Karistusminutid: 14 – 8

Eestil on pidamata veel kohtumised Poola ja Ukrainaga, mis toimuvad vastavalt homme ja laupäeval. Mõlemad matšid algavad Tondiraba jäähallis kell 20.00.

Suures pildis madistavad Eesti ja teised kohtadele 23.–28. Tallinna grupi võitja pääseb järgmiseks aastaks I divisjoni A-gruppi ehk maailma 17.–22. koondise sekka. Kes Eestis viimaseks jääb, kukub II divisjoni.