TÜRGI VÕIM! Euroliiga finaalturniirile pääses teinegi Istanbuli sats

Toimetas Mart Treial, 1. mai 2019, 21:59
Istanbuli Anadolu Efesi meeste rõõm.Foto: Twitter / @AnadoluEfesSK
Korvpalli Euroliiga neljas poolfinalist on Istanbuli Anadolu Efes, kes alistas kodusaalis toimunud veerandfinaalseeria otsustavas ehk viiendas mängus 80:71 (47:42) Barcelona meeskonna.

Ülipingeliseks viimasel veerandil ei läinud, sest Türgi klubi venitas 61:57 eduseisu mõne minutiga 68:57 peale ega lubanud enam Barcelonat ohtlikult lähedale.

Võitjate kasuks viskasid nii Shane Larkin ja Adrien Moerman 18 punkti. Barcelona parimatena tõid Chris Singleton ja Thomas Heurtel 12 punkti.

Statistikast väärib märkimist, et Anadolu Efes visaks terve kohtumise jooksul ainult 15 kahepunktiviset, samas kui kolmeseid tabati 17 (39st).

Anadolu Efes mängis viimati Euroliiga finaalturniiril aastal 2001. Lisaks neile pääsesid 17.–19. mail Vitoria-Gasteizis toimuvale lõppvaatusele Istanbuli Fenerbahce, Madridi Real ja Moskva CSKA.

Kusjuures Türgi klubid kohtuvad poolfinaalis omavahel.