Rodney Hood vaatab, kuidas tema võiduvise sisse sopsab.Foto: Reuters/Scanpix
4. mai 2019, 09:54

Ulmeline play-off'i mäng NBAs: neli lisaaega, terve igaviku platsil olnud Jokici saatuslik eksimus ja vahetusmehe elu suurim hetk (4)

Korvpalliliiga NBA play-off'is vajasid läänekonverentsi poolfinaalis heitlevad Portland Trail Blazers ja Denver Nuggets seeria kolmandas mängus võitja selgitamiseks nelja lisaaega. Lõpuks jäi kodupubliku rõõmuks 140:137 peale Portland. Nelja võiduni peetavat seeriat juhib Portland nüüd 2:1.

Tegu oli NBA ajaloo teise play-off'i mänguga, kus võitja selgus alles teisel lisaajal. Seni esimest ja viimast korda juhtus see 1953. aastal, kui vastamisi läksid Boston Celtics ja Syracuse Nationals. Denveri liider Nikola Jokic viibis platsil 65 minutit, rohkem minuteid koguti viimati just samas 1953. aasta matšis.

Ent just serblane on see, kes lasi käest võimaluse viia mäng viiendale lisaajale. 5,6 sekundit enne lõppu oli tal Denveri kaotusseisus 136:138 kasutada kaks vabaviset, ent esimene läks mööda. 13 sekundit varem tabas Portlandi poolt võidukolmeseks kujunenud viske vahetusmees Rodney Hood.

Varem on 26aastast ja 201 cm pikkust Hoodi peetud meheks, kes tähtsatel hetkedel (pingisügavusse) ära vajub. Ent selles seerias on ta enda koha igati hästi ära täitnud, Denveris peetud teises mängus kostitas ta vastaseid 15 punkti ja 3 blokiga, esimeses kohtumises jäi tema arvele 17 silma.

Hoodi kontole jäi seekord kokku 19 punkti, millest 7 tulid neljanda veerandaja viimase  67 sekundi jooksul. Portlandi resultatiivseim oli C.J. McCollum 41 punktiga, Damian Lillard viskas 28 silma. Denverile tõi 34 punkti Jamal Murray, Jokic kogus 33 punkti, 18 lauapalli ja 14 resultatiivset söötu.

Portland - Denveri mängu kokkuvõte:

Idakonverentsi poolfinaalseeriat Milwaukee Bucksi ja Boston Celticsi vahel läks mängudega 2:1 juhtima Milwaukee. Kolmandas mängus oldi võõrsil Bostonist üle 123:116. Giannis Antetokounmpo tõi võitjatele 32 punkti, 13 lauapalli, 8 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ja 3 blokki, Kyrie Irving vastas Bostoni poolelt 29 punktiga.