Nõmme Kalju (mustas) vs Levadia (rohelises).Foto: Erki Parnaku
5. mai 2019, 16:50

FOTOD | Järjekordselt penaltiga eksinud Levadia libastus teist mängu järjest (2)

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste 10. voorus läksid Hiiu staadionil vastamisi valitsev meister Nõmme Kalju ning Tallinna FCI Levadia. Kolme võidupunkti üle sai pärast lõpuvilet rõõmustada kodumeeskond, kellele tõid 2:1 võidu Peeter Kleini ja Kaspar Pauri tabamused. Levadia auvärava virutas Nikita Andrejev.

Hiiul toimunud mängus haaras esiti kontrolli endale Levadia. Suurt rolli nende domineerimisel mängis poolkaitses tegutsenud Juri Tkatšuk. Eelmises voorus Flora vastu mängukeeldu kandnud ukrainlase (kohati liigne) jõulisus oli Kalju meestele selgelt probleemiks.

Mängu kontrollinud Levadia ohtlikemad võimalused tekkisid standardolukordades. Esmalt lõi Nikita Andrejev kahel korral kastis lahti jäänud palli üle värava. 22. minutil oli väravale lähedal Jevgeni Ossipov, kelle pealöök siiski mõned sentimeetrid üle värava vuhises.

Neli minutit hiljem jäi Andri Markovitši käsi ette Joao Morelli kauglöögile ning peakohtunik Kristo Tohver määras selle eest 11meetri karistuslöögi. Seekord asus lööma Levadia penaltispetsialist Jevgeni Budnik, kelle löögi Vitali Teleš posti kõrvalt ära tõi. (Eelmises voorus Flora vastu eksis penaltiga Morelli - toim.)

36. minutil oli aga Kalju see, kes vastupidiselt ootustele mänguskoori avas. Tkatšuki põhjustatud karistuslöök mängiti täpselt Maximiliano Ugge peale ning kuigi itaallase esimene üritus ebaõnnestus oli jätkupalli noolimas Liliu asemel esmakordselt algkoosseisu kuulunud Peeter Klein, kes nahkkera ka väravasse lükkas.

Pärast väravat mängupilt võrdsustus, kuid ohtlikuks kumbki meeskond enam avapoolajal ei saanud.

Riietusruumist naasid teravamalt platsile Kalju pallurid, kelle visadus tasus ennast ära 58. minutil, mil Kaspar Pauri kauglöök Sergei Lepmetsa selja taha lendas.

Levadial õnnestus 71. minutil üks tagasi lüüa, kui Tkatšuk leidis pika palliga äärel spurtinud Gando, kelle tsenderduse vormistas tabamuseks Nikita Andrejev.

Seejärel otsustas Levadia peatreener Aleksandar Rogic kõik mängu panna ning saatis vanameister Dmitri Kruglovi asemel "vasakkaitsesse" hoopis ründavama suunitlusega Kirill Nesterovi.

Pallivaldamine läks seejärel küll Levadiale ning (peamiselt standardolukordadest) suudeti ka mõned ohtlikud olukorrad sepistada, kuid sellest hoolimata tuli Rogici hoolealustel juba teist mängu järjest realiseerimata jäänud penalti pärast vastaste 2:1 paremust tunnistada.