Bologna Virtuse mängija Kelvin Martin blokeerimas Tenerife palluri Colton Iversoni viset.Foto: FIBA
5. mai 2019, 21:06

Janari Jõesaar tuli Meistrite liigas hõbemedalile, aga koosseisu ei mahtunud (2)

Janari Jõesaare koduklubi Tenerife kaotas korvpalli Meistrite liiga finaalis Bologna Virtusele 61:73. Eestlast mänguks üles ei antud. Viimasel ajal ongi Jõesaar jäänud Tenerifes marginaalsesse rolli.

Tenerife kaotas esimese veerandi 8:20, 20 minuti järel oli kaotusseis 24:38. Kaks minutit enne mängu lõppu vähendas Tenerife vahe seitsmele punktile, aga enamat ei suudetud.

Võitjate poolel viskas Kevin Punter 26 punkti, Tenerife poolt vastas Tim Abromaitis 18 punktiga.

Kolmanda koha mängus võisid rõõmustada finaalturniiri võõrustanud Antwerpen Giantsi fännid, sest Saksamaa suurklubi Bamberg alistati 72:58. Bambergi hingekirja kuuluvat Henri Drelli koosseisus polnud, sest eile aitas eestlane Bambergi noortetiimil jõuda Saksamaa U19 meistrivõistlustel nelja parema hulka.

Veerandfinaalis oldi mängudega 2:0 üle Müncheni korvpallakadeemiast, Drelli arvele jäi esimeses matšis 13 ja teises 12 punkti.

***

Siim-Sander Vene koduklubi Gran Ganaria kaotas Hispaania kõrgliigas kodus 77:97 Barcelonale. Vene jäi 10 minutiga nullile. 11 võidu kõrvale 19. kaotuse saanud Gran Canaria on 18 võistkonna seas 12. kohal ja enam pole neil ka teoreetilist võimalust veerandfinaali pääseda.

Küll on šanss kõrgeimast seltskonnast välja langeda, sest tabeli viimastel on 9 võitu. Mängida jääb veel neli vooru.