VÕITLUSESSE! Duellidesse läksid Kalju mängijad agressiivselt ning lõppkokkuvõttes tõi see neile ka edu. Foto: Erki Pärnaku
5. mai 2019, 21:55

JÕUGA PEALE! Uue hakkamisega Kalju ründab agressiivsusega (1)

Nõmme Kalju jalgpalliklubi ründaja Liliu liikus eelmise hooaja alguses tempos värav-mängu-kohta. Pärast avaringi oli tal ette näidata üheksa tabamust üheksast mängust. Hooaja lõpuks olid vastavad numbrid 31 väravat 30 matšist. Tänavu on brasiillane võrke sahistanud kõigest kahel puhul ning viimases kahes voorus pole edurivimees isegi enam algkoosseisu kuulunud.

Eelmisel nädalavahetusel saatis Kalju värske peatreener Roman Kožuhhovski sambamaa kesktormaja asemel platsile 17aastase Alex Matthias Tamme. Eile, 2 : 1 võidumängus Tallinna Levadia vastu, kuulus tänavu esimest korda algkoosseisu Peeter Klein, kes oma positsiooni väljakul ka täielikult õigustas.

Enne pühapäeva oli Klein sel aastal kõrgliigas muru kulutanud kõigest 37 minuti jagu. Levadia vastu kulus tal aga 36 minutit, et mänguskoor avada. „Uue treeneriga on võistkonnal uus hingamine ja ta usaldas mind väljakule. Vorm oli hea ja olin mänguks täielikult valmis,“ sõnas hooaja esimese värava löönud kesktormaja pärast kohtumist.