Rain Veideman (palliga).Foto: Facebook/Mantova
5. mai 2019, 21:18

VÄGEV! Veidemani viskekontsert hoidis koduklubi Itaalias elus

Eesti korvpallikoondislane Rain Veideman aitas Mantoval Itaalia tugevuselt teise liiga play-off'is ellu jääda. Kaheksandikfinaalseeria neljandas mängus alistati Bergamo 87:67 ja viigistati seeria 2:2 peale. Veerandfinaali pääseb kolme võiduga.

Veideman viskas esimese poolajaga 19 punkti, mängu lõpuks jäi tema arvele üleplatsimehena 25 silma. Lisaks andis ta neli korvisöötu. Kahepunktiviskeid tabas eestlane 10st 8, kolmeseid 2st 1 ja vabaviskeid 6st 6.

Seeria otsustav mäng peetakse teisipäeval Bergamo kodusaalis.

19aastase Kaspar Treieri koduklubil Montegranarol oli suurepärane võimalus kindlustada edasipääs veerandfinaali, aga Latina Basketi vastu kaotati võõrsil viimane veerandaeg 15:26 ja kogu mäng 83:86.

Treier kerkis Montegranaro põhitegijate sekka. 21 minutiga viskas ta 15 punkti (kahesed 6st 2, kolmesed 6st 3, vabavisked 2st 2), võttis 5 lauapalli ja andis 1 resultatiivse söödu. Treieri varasem punktirekord Itaalia esiliigas oli 14.

Ka Montegranaro - Latina Basketi seeria viies kohtumine peetakse teisipäeval, koduväljakueelis on Montegranarol.