Spordivaria

Sõõrumaa noorsportlaste toetuseks mõeldud kiirloteriist: inimene, kes selle pileti ostab, ei kaota kunagi (8)

Karl Juhkami, 7. mai 2019, 12:51
Urmas Sõõrumaa uhiuut kiirloteriid käes hoidmas. EOK Presidendi esimene pilet osutas kohe ka võidukaks. Foto: Tiina Kõrtsini
Teisipäeval puhuti taas elule legendaarne spordiloto kiirloterii, mille juured ulatuvad peaaegu 100 aasta taha. Iga viieeurose lotopiletiga toetab ostja Eesti noorsportlasi 50 sendiga, peaauhind on 10 000 eurot.

Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa on lotopiletist rääkides väga tänulik meie valitsusele, sest ilma nende heakskiiduta poleks eriloterii rohelist tuld näinud. Mõistagi oli läbirääkimistel tagasilööke, kuid lõpptulemus on praeguseks siiski meie ees.

Lotopileti esialgne tiraaž on 300 000 piletit, millega loodetakse noortespordile teenida 150 000 eurot. Kui piletid lähevad kui tina tuhka, on mõistagi võimalik taotleda ka täiendatud väljaandmist.

Kogu teenitud raha läheb EOKle noortespordi toetamiseks. „Summa on Team Estonia noorte toetuseks, kuna see hakkab käsitlema neid noori, kellel on potentsiaali tulevikuks. Toetuste väljamaksmist korraldatakse paar korda aastas, millest esimene on sel sügisel,” selgitab Sõõrumaa taustasüsteemi.

Presidendi hinnangul on vahetu toetamissüsteemi loomine lõppsummast isegi olulisem. „Summa pole nii oluline kui fakt, et inimesed saavad seda ise teha, konkreetse suunitlusega. Inimene, kes selle pileti ostab, ei kaota kunagi. Isegi, kui ta ei võida rahaliselt, siis võidab sellega, et toetab Eesti sporti.”

Spordiloto kaanestaarideks on odaviske EM-pronks Magnus Kirt, võrkpallikoondise nurgaründaja Robert Täht ning kiiruisutaja Saskia Alusalu. „Mul on väga hea meel selle lotopileti peal olla ja sellisel väikesel moel oma panus Eesti noortesporti anda,” sõnas Pyeongchangi olümpia neljas naine.

„Tean omast käest, kui palju üks sõna võib innustada. Loodan, et see inspireerib noori rohkem spordiga tegelema, lihtsalt tervemad olla või ka sporti elukutseks valima. Kuigi see on vahel väga raske ala, pole midagi paremat, kui tegeleda iga päev sellega, mis sulle päriselt meeldib.”

Lisaks Alusalule viibisid pidulikul avaüritusel veel laskesuusataja Johanna Talihärm, purjelaudur Ingrid Puusta, võrkpallur Kert Toobal, mitmed noorsportlased ja kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Nool, kes oli spordiloto eelkäija lotospordi viimane kaanestaar, aastatel 2001 – 2003.

Erki Nool kiirloterii Lotosport kaanel. Foto: Tiina Kõrtsini

Avaüritusel jagati asjaosalistele välja ka kümme lotopiletit ning iroonilisel kombel olid just nooremad sportlased need, kes auhinnata jäid. Viieeurose võidu üle said rõõmustada Sõõrumaa, Eesti Loto juht Riina Roospuu, Toobal ja Nool.

Sydney olümpiavõitja minitriumf oli seda üllatavam, sest loteriipiletit valides oli ta varasemale kogemusele põhinedes kindel, et auhinda ta sealt välja ei kraabi. 

„Lotomees olin ma kõva. Kui vanaisa ostis neljale lapsele pileti, siis ma olin ainuke, kes kunagi isegi uut piletit ei saanud. Lotos on mul hea käsi,” muheles Nool enne kraapima asumist.

Erki Noole võidureaktsioon. Foto: Tiina Kõrtsini

Kuidas Nool aga spordiloto ideed tervitab? „Kui ma kunagi riigikogus olin, siis üritasin riigiga vaielda, et kogu Eesti Loto võiks olla EOK all. Siis oleks spordi rahastamine lihtsam ja loogilisem. Nüüd siis alustame 50 sendi kaupa ja äkki kümne aasta pärast olemegi sellises seisus," sõnas ta. 

Mida mäletab Nool aga eelmisest, aastatel 2001 kuni 2003 ringluses olnud lotospordi kiirloteriist. „Tegelikult mitte väga palju, aga ma ei mäletanud ka seda, et Jüri Tamm nii peenike oli,” viitas kümnevõistleja veelgi vanematele piletitele.

8 KOMMENTAARI

m
maarahvuslane 9. mai 2019, 21:55
No mida iga ärimiis siin jälle esineb, mingu ajagu mingeid ärisid, tuleb siin maarahvale mingeid kahtlaseid loteriisid pakkuma, et küll te võidate.
s
Silver 8. mai 2019, 08:53
Lotopiletitest tulev summa on 1.5 miljonit eurot. Sellest 150 000 ehk 10% läheb spordi toetuseks... Max 50 protsenti makstakse võitudeks välja..... Kui te teete heategevust siis tehke hea tegevust.. Aga te ju panete 30-40% oma taskusse... See ei ole heategevust see on äri...
Loe kõiki (8)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee