Tartus liitusid Joeliga sõbrad, kes aitasid pingutuse lõpuni viia. Foto: Arturs Pavlovs/Red Bull Content Pool
Ohtuleht.ee 7. mai 2019 17:40
Pühapäeva hommikul kell 9 alustas Joel Juht jooksu Tallinnast Võrru. Heategevuse nimel end proovile pannud Joelil tuli viimased 80 km võidelda tugevate lihasvaludega, mistõttu liikus ta lõpudistantsi kõndides.

Joeli sõnul oli ta murdumiskohale päris lähedal. "Jalad olid villis ja lihased kohutavalt valusad. Tartus tehti mulle massaaži ning siis liikusin Võru suunas edasi – õnneks mitte enam üksi. Minu sõbrad kõndisid minuga Tartu-Võru distantsi kaasa ning olen neile selle eest väga tänulik. Jooksusammu jalad enam siiski teha ei lubanud, jätkasin ikka korraliku haamriga," sõnas Juht pressiteate vahendusel.

Joel Juht. Foto: Arturs Pavlovs/Red Bull Content Pool

Joel Juht startis pühapäeval kell 9 hommikul Peetri Selveri juurest ning jõudis Võrru teisipäeval kell 12.36. Kokku kestis jooks 52h ja 36 min, mille jooksul Juht magas vaid 10 minutit.

Tartusse taastuma sõitnud Juht sõnas, et turgutab end esmalt une, sauna ja massaažiga. Uutest sportlikest väljakutsetest ei tahtnud ta hetkel veel rääkida, kuid mainis, et põnevust toob elu küllaga – juulis sünnib Joelil ja tema elukaaslasel paari esimene laps. "Minu järgmine suurim eesmärk on olla hea isa, eks sealt näeb edasi, kui palju on mul aega ja jõudu suuri füüsilisi katsumusi ette võtta," sõnas Juht.

Tartus liitusid Joeliga sõbrad, kes aitasid pingutuse lõpuni viia. Foto: Arturs Pavlovs/Red Bull Content Pool

Võrus tuli Joelit tervitama Võru abilinnapea Sixten Sild. Joel korjas oma jooksuga raha seljaaju vigastuste ravimiseks. Teemaga tegeleb Austria fond Wings For Life, mis suunab kogutud summad ülikoolidele ja uurimisgruppidele, et lõpp-eesmärgina abivajajad ratastoolist välja aidata.