Markus Jürgenson (palliga) oli üks neljast Levadia mängijast, kes teenis täna punase kaardi.Foto: Erki Parnaku
8. mai 2019, 21:32

NELI PUNAST! Levadia lõpetas karikavõistluste poolfinaali Kalju vastu seitsmekesi ja langes lisaajal

Nõmme Kalju alistas Evald Tipneri karikavõistluste poolfinaalis kodusel Hiiu staadionil FCI Levadia lisaajal 3:2. Levadia lõpetas mängu seitsmekesi.

Levadia asus kohtumist 21. minutil juhtima, kui Deniss Tjapkin kaotas oma värava lähistel pahasti palli. Ootamatult tekkinud rünnaku vormistas lähilöögiga väravaks Marek Kaljumäe.

Aga Tjapkin rehabiliteeris end juba viis minutit hiljem nurgalöögi järel. Kui Maximiliano Ugge löögi tõi poolkaitsja Mark Oliver Roosnupp joone pealt ära, siis Tjapkin vajutas tagasi põrkunud palli jõuga lati alla.

70. minutil tõusis ajutiselt Levadia kangelaseks paremkaitses tegutsenud Maksim Podholjuzin, kes virutas trahvikasti nurgast korraliku litaka Vitali Teleši selja taha. Aga 17 minutit hiljem mängis ta sangaristaatuse maha, sest lendas keskväljal kaks jalatalda ees Reginaldile sisse ning teenis punase kaardi.

Podholjuzini eemaldamine omandas uue tähenduse 90+2. minutil, kui vahetusest sekkunud Peeter Klein udjas palli väravaesise segaduse järel Levadia võrku. 2:2 tähendas lisaaega.

Seal kerkis Kalju kangelaseks brasiillane Liliu, kes vajutas palli 108. minutil karistusala keskelt Kotenkole püüdmatult värava alumisse nurka. Levadia viimane lootus kustus 113. minutil, kui vasakkaitsja Markus Jürgenson äsas Igor Subbotinile küünarnukiga näkku, sai samuti punase ja jättis Levadia kahemehelisse vähemusse.

Aga sellega polnud kaardisadu kaugeltki lõppenud. 120. minutil teenis hoolimatu vea eest teise kollase vahetusest sekkunud keskkaitsja Jevgeni Ossipov. Minut hiljem tegi täpselt sama poolkaitsja Juri Tkatšuk. Seega lõpetas Levadia mängu seitsmekesi...

Pühapäeval meistriliiga raames võitis Kalju samas paigas 2:1. Võrreldes pühapäevase mänguga tegid mõlema võistkonna peatreenerid algkoosseisus mitmeid muudatusi. Levadia poolelt jäid pingile keskkaitsja Jevgeni Ossipov, väravavaht Sergei Lepmets ja ründaja Nikita Andrejev. Poolkaitsja Joao Morelli ja eelmises mängus viga saanud vasakkaitsja Dmitri Kruglov polnud üldse koosseisus.

Kalju taandas algrivistusest keskkaitsja Vladimir Avilovi, ründaja Peeter Kleini ja poolkaitsja Igor Subootini ning vigastuse tõttu jäi kõrvale poolkaitsja Sander Puri.

Tänased algrivistused (kliki pildil):

Kalju kohtub finaalis Narva Transiga, kes alistas eile kodus 5:0 esiliigas mängiva FC Elva