Siim-Sander Vene (palliga).Foto: EPA/Scanpix
9. mai 2019, 23:09

Vene aitas Gran Canaria olulise võiduni, ülisuure tõenäosusega suudetakse katastroofi vältida

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria alistas Hispaania meistriliigas võõrsil lähikonkurendi Obradoiro 96:82. Poolaja võitis Gran Canaria 46:41, kolmanda veerandi järel oldi ees 73:59.

15 minutit mänginud Vene kontosse jäi 3 punkti, 2 lauapalli ja 3 isiklikku viga. Gran Canaria resultatiivseimad olid Marcus Eriksson ja Jacob Wiley 16 punktiga, Clevin Hannah lisas 15 punkti ja 11 resultatiivset söötu.

Gran Canaria sai 19 kaotuse kõrvale 12. võidu, Obradoirol on 11 võitu ja 20 kaotust. Sel hooajal ka Euroliigas mänginud Gran Canaria on 18 võistkonna hulgas 12. kohal.

Play-off'i Gran Canarial enam asja pole, aga väljalangemistsooni Vene klubi enam ülisuure tõenäosusega ka ei lange. Praegu on tugevuselt teise liigasse kukkumist tähendaval kahel viimasel positsioonil San Sebastiani Gipuzkoa ja Lugo Breogan, neil on vastavalt 10 ja 9 võitu. 10 võitu on ka Murcial ja Madridi Estudiantesel.

Janari Jõesaare tööandja Tenerife alistas võõrsil just viimasel kohal oleva Breogani 85:84. Eestlane viimase aja kombe kohaselt Tenerife koosseisu ei kuulunud.