Soomlased juubeldamas. Foto: AP/Scanpix
Jäähoki
10. mai 2019, 20:32

JÄÄHOKI MM | Soome sai avamängus kohe põhimõttelise võidu, venelased alustasid teerulli kombel

Reede õhtul anti avapauk jäähoki maailmameistrivõistlustele. Kohe avapäeval nägid hokifännid tõelist maiuspala, kui A-alagrupi esimeses kohtumises alistasid soomlased 3:1 Kanada koondise.

Soome asus kohtumist juhtimamängu seitsmendal minutil, kui täpne oli Kaapo Kakko, kuid kõigest poolteist minutit hiljem seadis Jonathan Marchessault jalule viigiseisu.

Teisel kolmandikul ühtegi väravat ei nähtud, kuid kohe kolmanda perioodi alguses (42.36) viis Arttu Olomäki põhjanaabrid taas juhtima. Päris lõpu eel võtsid kanadalased viigipunkti jahtides välja ka oma väravavahi, kuid hoopis Kakko saatis seejärel litri tühja väravasse ning tõi Soomele 3:1 võidu.

Soome - Kanada mängu kokkuvõte:

B-alagrupi avamatšis oli Venemaa 5:2 üle Norrast. Sealjuures viskasid skandinaavlased oma väravad alles siis, kui venelased olid 5:0 eduseisus jala sirgeks lasknud.

Venemaa - Norra mängu kokkuvõte:

Õhtustes mängudes alistas turniiri võõrustaja Slovakkia tulemusega 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) USA ning Tšehhi oli 5:2 (1:0, 1:2, 3:0) üle Rootsist.