WRC

VIDEO | MIS AERODÜNAAMIKA? Üle katuse käinud Kris Meeke jätkas kihutamist ka esiklaasita (1)

Ohtuleht.ee, 11. mai 2019, 19:30
Kris Meeke'i masin ilma esiklaasita. Foto: Twitter @paddocknews
Tšiili ralli seitsmendal kiiruskatsel lõppes suur mäng Kris Meeke´i jaoks, kes kohe katse alguses Toyota üle katuse keeras. 

Laupäevase päeva eel viiendat kohta hoidnud Meeke kaotas keerulistes tingimustes masina üle kontrolli ning avariist pääsu polnud. Põhjaiirlane sai küll katse lõpuni sõita, kuid kaotust kiirematele kogunes üle kuue minuti. 

"Oli üks aeglane kurv, kuhu liiga väljast sisenesin. Puud oli lähedal, tabasin neid ja kahjustasin autot," sõnas Meeke katse lõpus. 

Järgmisel katsel tuli britt starti aga tuuleklaasita. Selle puudumine teda ei seganud ning Toyota mees sai kirja neljanda aja, kaotades katse võitnud Sebastien Loeb'ile vaid 3,7 sekundit. 

Sarnaselt, ilma esiklaasita, läbis mees ka üheksanda katse, pärast mida naases hooldusalasse. "Auto on võrdlemisi okei, veidi aerodünaamikat ja esiklaas on puudu," sõnas Meeke meediatsoonis telekaameratele. 

"See oli minu esimene kogemus sõita esiklaasita. Raske oli näha, kuid üllatavalt keeruline oli suure kiiruse pealt ka hingata. Lisaks ei kuule hästi ka kaardilugejat. Auto pöörab aga jätkuvalt normaalselt, seega hullu pole."

Lõunase hoolduspausiga putitati Meeke'i masin üles ning õhtustel katsetel sai britt taas tavatingimustes gaasi tallata. 

Toyota tiimipealik Tommi Mäkinen kommenteeris mehaanikute tööd järgnevalt: "Nad tegid imelist imelist tööd. Õnneks ei saanud auto kriitilised osad vigastada. Sellised olukorrad on alati väga pingelised. Tuleb olla väga täpne ja sisse ei tohi lubada ühtegi viga. Töö tehti ära 40 minutiga. Mõnes Helsingi garaažis tehakse samasugust tööd neli päeva.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee